Sain krüpteeritud dokumendi, kuidas saan seda lahti krüpteerida?

Krüpteeritud faili tunned ära selle järgi, et see on laiendiga .cdoc. Krüpteeritud dokument on turvaliselt salastatud ning seda saavad avada ainult adressaadid, kelle ID-kaardi või Digi-ID sertifikaatidele on fail krüpteeritud. Mobiil-ID ei ole võimalik kasutatada krüpteerimiseks.

Faili lahti krüpteerimiseks peab olema lugejas ID-kaart või Digi-ID, millele fail on krüpteeritud. Kui Dekrüpteeri nupp on mitteaktiivne, siis ei ole õige kaart lugejas või ei suudeta kaardilt andmeid lugeda. 

Dokumendi lahti krüpteerimiseks tee failil topeltklõps. Avaneb DigiDoc3 krüpto, kui see on sinu arvutis olemas. Kui tarkvara ei leita, paigalda see http://installer.id.ee lehelt.

Krüpteeringu mahavõtmiseks on sul vaja teada PIN1 koodi.

Klõpsa turvaümbriku aknas „Dekrüpteeri“ ja järgi edasi dialoogiaknas ilmuvaid juhiseid. Dekrüpteeritud dokumendid salvesta kindlasti oma arvutis soovitud kohta, et need vajadusel üles leiaksid.

NB! Lahti krüpteerimisel luuakse konteineri sisust koopia ajutisse TEMP (%TMP%, Windowsis tavaliselt Windows->temp) kataloogi.

Seega näiteks paroolide või muu informatsiooni edastamisel ja lahti krüpterimisel tuleb alati arvesse võtta, et nendest jääb arvuti kõvakettale koopia failist, mis on kaitstud vaid arvuti ligipääsu piirangutega.  Vajadusel tuleks need failid siis ajutisest kataloogist ära kustutada.  


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge