Kuidas Mobiil-ID oma infosüsteemiga siduda

Mobiil-ID isikutuvastuse võimaluse ja allkirjastamise kasutamiseks oma infosüsteemis tuleb kasutada Sertifitseerimiskeskuse veebiteenust DigiDocService.

DigiDocService teenuse kasutamiseks tuleb sõlmida leping Sertifitseerimiskeskusega. Ligipääs teenusele luuakse IP-aadressi põhiselt. Samuti tuleb eelnevalt kokkuleppida teenusenimi (ServiceName), mida soovitakse kasutajale kuvada.  

DigiDocService on SOAP põhine veebiteenus ja teenuse kasutamine on võimalik kõikidest keskkondadest, millel on SOAP 1.0 RPC-ENCODED päringute tugi. DigiDocService veebiteenuse kasutusjuhis on kättesaadav siit

Mobiil-IDga autentimiseks ja allkirjastamiseks on loodud näidisrakendused PHP-s. Näidisrakendused koos lähtekoodiga leiad:

Lisaks Mobiil-IDga digitaalallkirjastamisele pakub DigiDocService ka ID-kaardiga autenimise realiseerimise ja ID-kaardiga digitaalallkirjastamise funktsionaalsust. Võttes kasutusele DigiDocService saate oma süsteemis pakkuda nii ID-kaardiga kui Mobiil-ID-ga autentimise ja digitaalallkirjastamise funktsionaalsust.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge