TempelPlus - rakendus massallkirjastamiseks

TempelPlus tarkvara on mõeldud suurema koguse failide allkirjastamiseks (ehk nö. massallkirjastamiseks) asutuse digitempliga – näiteks arved, maksekorraldused, tunnistused jne. TempelPlus tarkvara kohta üldinfo on kättesaadav siin.

TempelPlus on arendatud kasutades JDigiDoc teeki.

Ettevõtetele mõeldud digitaalseid templeid väljastab Sertifitseerimiskeskus. Detailsem info digitempli teenuse kohta on siin.

 

Versioon 1.2.0 (beta), 01.02.2013 (uuendatud 13.01.2014)

Toetatud operatsioonisüsteemid: Windows ja Linux

Laadi alla: Windows'i pakk, Linux'i pakk

Oleme tagasiside ja ettepanekute eest väga tänulikud. Tagasiside saatke aadressile support[at]sk dot ee.

 

Versioon 1.0.0 (Windows)

TempelPlus tarkvarast realiseeritud ainult käsureaversioon, ning kasutada saab ainult Windows operatsioonisüsteemidel: WinXP, Vista, Windows 7.

Eeltingimused ja soovitused TempelPlus 1.0.0 paigaldamiseks Windows arvutisse:

 • Arvutisse on paigaldatud Java JDK/JRE
 • Arvutisse on paigaldatud kas ID-kaardi baastarkvara (kui allkirjastate kiipkaardil digitempliga) või Aladdini eToken-i tarkvara (kui allkirjastate Aladdini USB eToken pulgaga). ID-kaardi baastarkvara on paigaldatav aadressilt https://installer.id.ee, Aladdini eToken-i tarkvara saate, kui tellite SK-lt Aladdini eToken’il digitempli.
  • NB! 64-bitise Windowsi puhul kiipkaardil digitempliga TempelPlus-i kasutada ei saa
 • Kui Te olete kasutanud TempelPlus-i beetaversiooni (v0.99), siis tehke varukoopia Tempelplus rakenduse kodukataloogis (näiteks C:\Program Files\Tempelplus\) asuvast failist Tempelplus.conf. Seejärel tehke beetaversioonile v0.99 uninstall. Alles seejärel paigaldage uus versioon ning kasutage oma spetsiifilisi konfiguratsioonisätteid oma senisest konfiguratsioonifailist.

Laadi alla siit (32-bit, 64-bit)

Soovitused TempelPlus 1.0.0 paigaldamise järgselt:

 • Tarkvara kasutamine eeldab ligipääsu SK kehtivuskinnitusteenusele (OCSP teenus). Ligipääs OCSP teenusele on vastavalt kokkuleppele, kas IP-põhine või ettevõttele mõeldud juurdepääsutõendit kasutades.
  • IP-põhise ligipääsu puhul on vajalik TempelPlus tarkvara kodukataloogis olevas Tempelplus.conf failis määrata järgmised seaded:
   SIGN_OCSP_REQUESTS=false
   DIGIDOC_OCSP_RESPONDER_URL=http://ocsp.sk.ee
  • Juurdepääsutõendiga ligipääsu puhul (juurdepääsutõendi fail .p12d kujul ja parool) on vajalik määrata järgmised seaded Tempelplus.conf failis (asendage faili asukoht ja parool):
   SIGN_OCSP_REQUESTS=true
   DIGIDOC_OCSP_RESPONDER_URL=http://ocsp.sk.ee
   DIGIDOC_PKCS12_CONTAINER=C:\\Program Files\\TempelPlus\\certs\\281156.p12d
   DIGIDOC_PKCS12_PASSWD=7s2333w
 • Enamik TempelPlus tarkvara seadeid pannakse paika paigalduspaketi poolt. Info, missugused seaded tarkvaras üldse olemas on ja kuidas seadistada, on kirjas tarkvaraga kaasas olevas kasutusjuhendis.