Mozilla Firefox ning ID-kaardi tugi

ID-kaardi kasutamine on võimalik ainult 32bit versiooni kasutamisel!

Op. süsteemi Windows 10 puhul allkirjastamine eID-kaardiga Mozilla Firefox'is ei tööta. Lahendus kasutada alternatiivina Google Chrome'i või Internet Explorer'it.

Kui tegemist on op. süsteemi Windows 7, 8 või 8.1 Mozilla Firefox 32bit versiooniga, siis peamine põhjus, miks e-teenustesse sisselogimine ja/või seal digitaalne allkirjastamine ei õnnestu seisneb enamasti selles, et toiminguteks vajamineva laienduse (Firefox PKCS11 loader) ja/või allkirjastamiseks plugina (Firefox Token Signing Plugin) kasutus on keelatud.

Autentimiseks vajamineva laienduse lubamiseks tee nii:

  • vajuta Mozilla Firefox'i paremas serval kolme kriipsuga ikoonile ning vali 'Lisad' (Add-ons)

  • vajuta vasakul 'Laiendused' (Extensions), leia 'Firefox PKCS11 loader (keelatud)', vajuta 'Luba' (Enable) ning vajuta samas aknas sinisel tekstil 'Taaskäivita kohe'

Allkirjastamiseks vajamineva plugina kasutamise lubamiseks:

  • vajuta vasakul 'Pluginad' (Plugins), leia nimekirjast 'Firefox Token Signing Plugin' ja veendu, et selle järel on aktiivne valik 'Alati aktiivne' (Always activate). Vajadusel tee muudatus.

Nüüd peaks töötama nii e-teenustesse sisselogimine kui ka digitaalne allkirjastamine. Kui olukord ei lahenenud, siis helista 1777 või kirjuta sellest abi at id dot ee.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge