Mozilla Firefox ning ID-kaardi tugi

NB! Vanem Mozilla Firefox'i allkirjastamine plugin toetab ainult 32bit versiooni.

Uue plugina (Token signing) poolt on toetatud nii 32- kui ka 64-bit versioon, mis ei ole veel e-teenuste pakkujate poolt kasutusele võetud. Seepärast soovitame hetkel eelistada Mozilla Firefox 64bit versioonile 32bit versiooni.

NB! Op. süsteemi Windows 10 puhul allkirjastamine eID-kaardiga Mozilla Firefox'is ei tööta. Lahendus kasutada alternatiivina Google Chrome'i või Internet Explorer'it.

Peamine põhjus, miks Firefox'i kasutajal e-teenustesse sisselogimine ja/või seal digitaalne allkirjastamine ei õnnestu seisneb enamasti selles, et toiminguteks vajamineva laienduse (Firefox PKCS11 loader) ja/või allkirjastamiseks plugina (Firefox Token Signing Plugin või Token Signing (uus allkirjastamise plugin, mida paljud e-teenuste kasutajad veel ei toeta)) kasutus on keelatud.

Autentimiseks vajamineva laienduse ja uue allkirjastamiseks mõeldud plugina kasutamise lubamiseks tee nii:

  • vajuta Mozilla Firefox'i paremas serval kolme kriipsuga ikoonile ning vali 'Lisad' (Add-ons)

  • vajuta vasakul 'Laiendused' (Extensions), leia 'Firefox PKCS11 loader (keelatud)' ja 32bit Firefox'i puhul 'Token signing (keelatud)' (64bit puhul puudub) vajuta mõlemi puhul 'Luba' (Enable) ning klõpsa samas aknas sinisel tekstil 'Taaskäivita kohe'

Teise, hetkel laialdaselt kasutuses oleva allkirjastamiseks vajamineva plugina kasutamise lubamiseks tee nii:

  • vajuta vasakul 'Pluginad' (Plugins), leia nimekirjast 'Firefox Token Signing Plugin' ja veendu, et selle järel on aktiivne valik 'Alati aktiivne' (Always activate). Vajadusel tee muudatus.

Nüüd peaks töötama nii e-teenustesse sisselogimine kui ka digitaalne allkirjastamine. Kui olukord ei lahenenud, siis helista 1777 või kirjuta sellest abi at id dot ee.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge