Dekrüpteerimine ebaõnnestub 3.8 või varasema DigiDoc3 krüpto versiooniga

DigiDoc3 krüpto tarkvaras on alates 3.10 versioonist dokumentide krüpteerimisel tehtud muudatusi, mis mõjutavad dekrüpteerimist DigiDoc3 krüpto versiooniga 3.8 või varasemaga. Dekrüpteerimisel kuvatakse veateade Dekrüpteeritud andmete lugemine ebaõnnestus.

Vajutades ""Näita üksikasju" kuvatakse teade: 

  • libdigidoc'i kood: 16 

teade: Error in document parsing

Kui olete DigiDoc3 krüpto varasema versiooni kasutaja, siis uuendage oma arvutis olevat DigiDoc3 krüpto tarkvara ja proovige uuesti faili dekrüpteerida.

Kui see ei ole võimalik, siis tuleb dokumendi saatjal dokument uuesti krüpteerida ja teile edastada. Ühilduvusprobleemide vältimiseks saab DigiDoc3 krüpto (alates versioon 3.10) vajadusel seadistada nii, et ka vanemate versioonidega dekrüpteerimine õnnestuks.  

  1. Ava DigiDoc3 klient tarkvaras „Seaded“ menüü, selle alt „Üldine“ vaheleht
  2. Tee linnuke valiku ette „Soovin krüpteerida adressaatidele, kes kasutavad vanemat DigiDoc3 Krüpto tarkvara (versioon 3.8 ja varasemad)“

Taustinfo

Alates DigiDoc3 krüpto 3.10 versioonist kasutatakse nö „otse“ krüpteerimist ilma DDOC vahekonteinerita:

  • ühe faili krüpteerimisel ei lisata seda DDOC vahekonteinerisse, fail krüpteeritakse nö „otse“. "Otse" krüpteeritud CDOC faili dekrüpteerimiseks DigiDoc3 krüptoga peab kasutajal olema 3.9 või uuem versioon tarkvarast.
  • mitme faili samaaegsel krüpteerimisel tehakse nii nagu varasemates DigiDoc3 krüpto versioonides – sisendfailid pannakse alati kõigepealt DDOC vahekonteineri sisse, seejärel krüpteeritakse kogu konteiner

Lõppkasutajale otseselt kasutatud krüpteerimisviis kuidagi välja ei paisa. 

DigiDoc tarkvarateekide kasutajad saavad lisainfot erinevate krüpteerimisviiside kasutamise ja tuvastamise kohta infot siit.

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge