Uudised

Alates oktoobrist 2014 on ID-tarkvara arendus üle viidud GitHub keskkonda, mis on leitav https://github.com/open-eid

09.12.2014

GitHub keskkond on laialt levinud versioonihaldussüsteem, mille kasutamine muudab ID-tarkvara arenduse avatumaks, läbipaistvamaks ja paremini jälgitavaks. Uue keskkonna kasutuselevõtu üks eesmärkidest on aidata kaasa ka ID-tarkvara rahvusvahelisele levikule.

GitHub keskkonda on teretulnud kõik, kes soovivad teha ID-tarkvara arendusse kaastööd, näiteks laadida ülesse oma parendusettepanekutega koodi. Infot kaastöö tegemise kohta leiab https://github.com/open-eid/org/blob/master/CONTRIBUTING.md.

GitHub-is on olulisemate tarkvara komponentide (qdigidoc - DigiDoc3 klient, qesteidutil - ID-kaardi haldusvahend jm) kohta võimalik jälgida jooksvat infot buildimise tulemuste kohta Travis keskkonna abil. Lähtekoodi staatilise analüüsi tulemusi saab näha Coverity Scan kaudu. Nende komponentide puhul on arenduse beta ja release staadiumis kättesaadav ka lähtekoodi commit ajalugu koos kommentaaridega, mida varem ei ole avaldatud.

Oluline on teada, et lähtekoodis fikseeritakse arenduste beta ja release seis vastavate tag väärtustega, vt näiteks https://github.com/open-eid/qdigidoc/tags.

Edaspidi avalikustatakse ID-tarkvara komponentide beta-versioone GitHub keskkonnas id.eesti.ee asemel. Beta-versioonide tekkimisel lisatakse binaarpakid vastava komponendi juurde, näiteks https://github.com/open-eid/qdigidoc/releases. Tähele tuleks panna, et GitHub-i jõuavad vaid beta-versioonide pakid, ametlikud versioonid avalikustatakse endiselt https://installer.id.ee keskkonnas.

GitHub keskkonnast on leitav ka ID-tarkvara arhitektuuridokument, mis annab ülevaate ID-tarkvara komponentidest, nende omavahelistest seostest ja liidestusest väliste süsteemidega.

Küsimused ja ettepanekud nii keskkonna kui tarkvara kohta tuleb saata abi at id dot ee aadressile.  

 

Sertifitseerimiskeskus


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge