Uudised

Integraatoritel on võimalus testida oma rakendustes 2015. a Mobiil-ID lahendust

15.12.2014

Mobiilsideoperaatorid hakkavad 2015. aastal väljastama Mobiil-ID SIM kaarte, mis kasutavad uut krüptograafilist algoritmi. Rakenduse arendajatel on uue SIM kaardi toe testimiseks võimalik kasutada uut testnumbrit.  

Lisandunud on Mobiil-ID testnumber, mis käitub identselt uue Mobiil-ID SIM kaardile. Sellel testnumbril on korraga 2 aktiivset sertifikaadipaari - 2048 bitine RSA ja teine ECDSA (inglise keeles Elliptic Curve Digital Signature Algorithm). DigiDocService valib kasutatava sertifikaadi automaatselt. Testnumbri andmed:

  • +37200000766
  • isikukood 11412090004
  • nimi MARY ÄNN O'CONNEŽ-ŠUSLIK 

Testnumbrite kasutamise kohta leiad infot siit.

Valiku loogika on järgmine. See rakendub nii testnumbrile kui ka uuel aastal väljastatavatele SIM kaartidele.

  • Kui Mobiil-ID omaniku SIM kaart on ECDSA toega, siis autentimisel (meetod MobileAuthenticate) kasutatakse alati ECDSA sertifikaate.

  • Kui SIM kaart toetab nii ECDSA kui RSA algoritmi, siis BDOC failide allkirjastamisel (meetodid MobileSign ja MobileCreateSignature) kasutatakse ECDSA sertifikaate. Kuna DDOC failiformaat ei toeta ECDSA algoritmi, siis DDOC failide allkirjastamisel kasutatakse alati RSA algoritmi.

SIM kaartide puhul, millel on toetatud nii ECDSA kui RSA algoritmide kasutamine tagastab teenuse meetod GetMobileCertificate ECDSA alati sertifikaatide info ning ka meetod MobileSignHash kasutab sisemiselt alati ECDSA algoritmi. 

ECDSA algoritmi sisalduvate BDOC failide verifitseerimine on toetatud alates ID-kaardi baastarkvara versioonist 3.8, avaldatud detsemberis 2013.

EMT alustab uute SIM kaartide väljastamist jaanuari keskpaigas. Teised operaatorid lisanduvad esimese kvartali jooksul. 

Varem väja antud Mobiil-ID SIM kaartide kasutamisel muudatusi ei ole ning need toimivad nii nagu varem.

Lisainfot leiad ka DigiDocService teenuse spetsifikatsioonist peatükk 4.2. Küsimuste korral pöörduda suppot at sk dot ee  

Sertifitseerimiskeskus

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge