Uudised

Integraatoritele on kättesaadav uus Java teek digiallkirjastamiseks – digidoc4j

05.01.2015

Detsembris avalikustati esimene versioon uuest digiallkirjastamise Java teegist. Digidoc4j teek on mõeldud asendama olemasolevat JDigiDoc Java teeki. 

Esimene reliis toetab allkirjastamisel ASiC-E XAdES ehk BDOC 2.1 allkirjaformaati sh nii ajatempli kui ka ajamärgendiga formaati ning kõige viimast DDOC formaati - DIGIDOC-XML 1.3. Teegi esimene versioon, märgistatud tag’ga public-0.2.16, on kättesaadav siit.

Ülevaate teegi funktsionaalsusest ja arhitektuurist ning põhiliste kasutusstsenaariumide näidised leiab JavaDoc dokumendist. 

Digidoc4j teek on esimene ID-tarkvara komponent, mille arendus on olnud algusest saati kõigile avatud ja kättesaadav.  

Uue allkirjastamise teegiga seotud info on koondatud veebilehele http://digidoc4j.org/  ja projekti kodulehele GitHub keskkonnas https://github.com/open-eid/digidoc4j. GitHub keskkonnas on kättesaadav teegi lähtekood koos commit ajalooga. Olulisemad teegi versioonid fikseeritakse vastava lähtekoodi tag väärtusega, samuti avalikustatakse vastavad binaarpakid. Tehtud ja tulevikku planeeritud arendustööd on kirjeldatud Pivotal keskkonnas. 

Digidoc4j GitHub keskkonda on oodatud kõik, kes soovivad teha teegi arendusse kaastööd, näiteks laadida üles oma parendusettepanekutega koodi. Infot kaastöö tegemise kohta leiab siit.  

Digidoc4j alusteekidena kasutatakse Euroopa Komisjoni hallatavat SD-DSS tarkvarateeki. DIGIDOC-XML 1.3 formaadi tugi põhineb esilagu JDigiDoc teegil. 

DigiDoc4j teek on arendatud Riigi Infosüsteemi Ameti tellimusel ja on kõigile tasuta kättesaadav.   

 

Küsimused ja ettepanekud nii keskkonna kui tarkvara kohta tuleb saata abi at id dot ee aadressile. 

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge