ID-kaart kadunud

Kui sul on kahtlus, et sinu ID-kaart/Digi-ID on kadunud ning seda võidakse kuritarvitada (näiteks sinu nimel e-teenustesse siseneda ja/või digitaalallkirja anda), helista esimesel võimalusel sertifikaatide peatamise numbril (+372) 677 3377 või lühinumbril 1777 ja palu teenindajal oma sertifikaadid peatada.

Selleks küsib abiliin kaardiomaniku isikuandmeid: ees- ja perekonnanime ning isikukoodi. Peatamiseks pead ütlema vähemalt oma isikukoodi ning sertifikaadid peatatakse.

Peatatud sertifikaatidega ei saa anda digitaalallkirja ega teha muid toiminguid elektroonilises keskkonnas.

ID-kaardi kadumisest teavita kindlasti ka Politsei- ja Piirivalveametit, kes saab vajadusel tunnistada ID-kaardi kui füüsilise dokumendi kehtetuks.

Edasine sõltub sellest, kas saate kaardi tagasi oma käsutusse (leiate üles) või dokument jääb kadunuks:

  • kui leiate kaardi üles, saate peatatud sertifikaadid uuesti aktiveerida. Selleks tuleb isiklikult minna Politsei- ja Piirivalveameti teenindusse. Sertifikaatide peatatus lõpetatakse ja kaarti saab jälle elektrooniliselt kasutada.
  • kui kaart jääbki kadunuks, tuleb esitada Politsei- ja Piirivalveametisse avaldus füüsilise dokumendi kehtetuks tunnistamiseks. Kaardi edasine kasutamine pole siis enam võimalik. Seejärel tuleb taotleda uus kaart. Kehtetuks tunnistatud isikut tõendavat dokumenti uuesti kehtivaks teha ei saa. 

KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge