Veebilehel allkirjastamine ID-kaardi ja digi-IDga

Allkirjastamise pluginaid on erinevate operatsioonisüsteemide ja brauserite jaoks tehtud mitmeid ning nende API erineb mõnevõrra. Et veebirakendustes oleks allkirjastamise toe tegemine lihtsam, on tehtud JavaScripti teek, mille API on ühtne ning mis võimaldab erinevaid pluginaid – mis iganes toetatud operatsioonisüsteemiga ja brauseriga kasutaja veebirakenduse poole pöördub – ühtemoodi kasutada.

hwcrypto.js

hwcrypto.js JavaScript komponent on kättesaadav GitHub keskkonnas: https://github.com/open-eid/hwcrypto.js, API kirjeldus koos kasutusjuhisega on leitav siit, paralleelselt on toetatud nii uue (Native Messages API) kui ka vana (NPAPI) allkirjastamise mooduli tugi. Uut hwcrypto.js komponenti saab katsetada allkirjastamise testlehel.

Näidisrakendus

Kasutada on võimalik veebis allkirjastamise PHP näidisrakendust, mis kasutab hwcrypto.js allkirjastamismooduli valimiseks. Kasutades DigiDocService teenust, hõlmab näidisrakendus konteineri loomist, andmefailide lisamist, eemaldamist, allkirjastamist ID-kaardi ja Mobiil-IDga, allkirja eemaldamist ja allkirjade verifitseerimist. Vaata lähemalt siit.  

NB! Java Applet'i ja ActiveX'i kasutamine ei ole enam toetatud, kuna nende tugi on eemaldatud alates ID-tarkvara versioonist 3.7. 

NB!NB! JavaScripti klienditeek idCard.js ei ole enam toetatud, kuna teek ei toeta uut Chrome'is allkirjastamise moodulit.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge