Test - DigiDocService kasutamine

NB! DigiDocService veebiteenus asendub uue Mobiil-ID REST APIga 2019/2020. Uutel liitujatel on alates 2019. aasta juunist võimalik liituda Mobiil-ID REST APIga, DigiDocService teenusega liitumist enam ei võimaldata.

DigiDocService on SOAP põhine veebiteenus võimaldamaks võimalikult lihtsalt digitaalallkirjastamise ja allkirjade verifitseerimise ja Mobiil-ID funktsionaalsust siduda teiste infosüsteemidega. 

Uute rakenduste arendamise ja testimise ajal on soovitatav kasutada TEST-teenust.

Test-DigiDocService asub aadressil https://tsp.demo.sk.eeMobileSignHash teenuse jaoks https://tsp.demo.sk.ee/v2

TEST-teenuse kasutamine on tasuta ja ligipääsupiiranguteta, vaja on vaid TEST-teenusesse registreerida ID-kaardi (digi-ID) sertifikaat või sertifikaadid. Mobiil-ID funktsionaalsuse testimiseks on võimalik kasutada test-telefoninumbreid või enda päris Mobiil-ID'd kui registreerida päris Mobiil-ID sertifikaadid eelnevalt test-teenuses.

Näidisrakendused DigiDocService-i kasutamise kohta:

 • veebis allkirjastamise PHP näidisrakendus https://www.id.ee/index.php?id=30368
  • Mobiil-ID ja ID-kaardiga hashcode režiimis konteinerite edastamine. Näidisrakendus hõlmab konteineri loomist, andmefailide lisamist, eemaldamist, allkirjastamist ID-kaardi ja Mobiil-ID’ga, allkirja eemaldamist ja allkirjade verifitseerimist. 
  • toetab DDOC ja BDOC 
  • kasutab JavaScripti teeki (idcard.js) allkirjastamisplugina valimiseks.

DigiDocService veebiteenuse pakkuja on SK ID Solutions. Info teenusele ligipääsu võimaluste, hinna jms kohta on aadressil http://www.sk.ee/kehtivuskinnitus.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale. • Vaata juhendit
 • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

       

 • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge