Kuidas Mobiil-ID oma infosüsteemiga siduda

NB! DigiDocService veebiteenus asendub uue Mobiil-ID REST APIga 2019/2020. Uutel liitujatel on alates 2019. aasta juunist võimalik liituda Mobiil-ID REST APIga, DigiDocService teenusega liitumist enam ei võimaldata.

Mobiil-ID isikutuvastuse võimaluse ja allkirjastamise kasutamiseks oma infosüsteemis tuleb kasutada Sertifitseerimiskeskuse veebiteenust DigiDocService.

DigiDocService teenuse kasutamiseks tuleb sõlmida leping SK ID Solutions-ga. Ligipääs teenusele luuakse IP-aadressi põhiselt. Samuti tuleb eelnevalt kokkuleppida teenusenimi (ServiceName), mida soovitakse kasutajale kuvada. Teenuse kasutamine on tasuline.

DigiDocService on SOAP põhine veebiteenus ja teenuse kasutamine on võimalik kõikidest keskkondadest, millel on SOAP 1.0 RPC-ENCODED päringute tugi. DigiDocService veebiteenuse kasutusjuhis on kättesaadav siit

Mobiil-IDga autentimiseks ja allkirjastamiseks on loodud näidisrakendused PHP-s. Näidisrakendused koos lähtekoodiga leiad:

Lisaks Mobiil-IDga digitaalallkirjastamisele pakub DigiDocService ka ID-kaardiga autenimise realiseerimise ja ID-kaardiga digitaalallkirjastamise funktsionaalsust. Võttes kasutusele DigiDocService saate oma süsteemis pakkuda nii ID-kaardiga kui Mobiil-ID-ga autentimise ja digitaalallkirjastamise funktsionaalsust.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge