Digiallkirjastamine

ID-kaardi aga ka digi-ID, Mobiil-ID ja asutuse digitempli kasutusaladest kõige olulisem on võimalus anda digitaalallkirju.

Digitaalallkirja kasutamine on mugav ja kiire, sest võimaldab elektrooniliselt ja paberivabalt teha toiminguid, milleks varem pidi kasutama käsitsi paberile antud allkirja. Digitaalallkiri on ka väga turvaline, sest seda ei saa võltsida ja seeläbi on tagatud selle õigsus.

Digitaalallkirja seaduse kohaselt kehtivad ainult need allkirjad, millel on allkirja andmise hetkel kehtiv sertifikaat. Kehtivuskinnituse teenuse abil saab sertifikaadi kehtivust kontrollida kiirelt ja mugavalt.

ID-kaardiga veebis allkirjastamiseks on tarvis kolme osapoole koostööd:

  • kasutaja brauserisse laetav allkirjastamise plugin, mis suhtleb ID-kaardiga;
  • veebirakendus, kus digiallkirjastada saab,
  • DigiDocService (või DigiDoc teegid), millega veebirakendus allkirjastamise ajal suhtleb ning mille põhilisteks funktsioonideks on allkirjastatud konteineri (DigiDoc konteineri) moodustamine ning allkirjastaja sertifikaadi kehtivusinfo küsimine.

Sertifikaatide kehtivusinfo reaalajaks kontrollimiseks tuleb kasutada Sertifitseerimiskeskuse kehtivuskinnituse teenust, mis kindlustab turvalise elektroonilise isikutuvastuse ja annab digitaalallkirjadele õigusjõu.

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge