Viga: Could not open HKEY_CURRENT_USER\Software\ Microsoft\Internet Explorer\Approved Extensions

Teatud olukordades lõpeb ID-kaardi tarkvara paigaldus pildil oleva veateatega.

Windows 7, Vista ja XP

Windows 8

Olukorra lahendamiseks tuleb kustutada Windowsi registrist "Approved Extensions" kataloog. Viga tekib kuna sama kataloogi kasutab mõni teine paigaldatud programm.

Kataloogi eemaldamiseks on kaks võimalust.

1) Käsitsi:

  • Windows 7, Vista ja XP korral vajuta klaviatuuril Windowsi klahvi (WinKey) + R ja kirjuta avanenud aknasse regedit, vajuta Enter. Seejärel navigeeri kataloogi HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Approved Extensions ning kustuta Approved Extension kataloog (parem hiire klikk ja rippmenüüst valik kustuta). 
  • Windows 8 korral vajuta klaviatuuril Windowsi klahvi (WinKey) + R ja kirjuta avanenud aknasse regedit, vajuta Enter. Seejärel navigeeri kataloogi HKEY_CURRENT_USER32\Software\Microsoft\Internet Explorer\Approved Extensions ning kustuta Approved Extension kataloog (parem hiire klikk ja rippmenüüst valik kustuta). 

2) Spetsiaalse failiga:

Kui käsitsi eemaldamise juhis on liiga keeruline ja sa ei ole päris kindel, kas teed kõik õigesti, siis soovitame pöörduda ID-kaardi klienditoe poole +372 666 8888 ja nemad saadavad sulle juba ettevalmistatud faili kataloogi eemaldamiseks registrist.

Kui kõik oli edukas, siis õnnestub ID-kaardi tarkvara paigaldamine tavapäraselt.

Oluline teada!

Juhul kui tarkvara paigaldus endiselt ei õnnestu ja abi ei olnud ka ID-kaardi klienditoe ettevalmistatud failist ning kataloogi käsitsi kustutamisel kuvatakse järgmine veateade:

Approved Extensions kataloogi kustutamiseks tuleb anda administraatori õigustes kasutajale kontroll konkreetse kataloogi üle.

Õiguste andmiseks toimi nii:

Vajuta klaviatuuril Windows'i klahvi (WinKey) + R ja kirjuta avanenud aknasse regedit ning vajuta Enter - Avaneb Registry Editor. Seejärel navigeeri mööda parempoolset kataloogipuud viimase kirjeni HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Approved Extensions

Vali katloog aktiivseks ning tee parem hiireklõps, et avaneks rippmenüü, mis on kujutatud alumisel pildil.

Menüüst tee valik „Premissions“.

Avanenud aknas kuvatakse nimekiri arvutikasutajatest, vali aktiivseks enda kasutajanimi. Juhul kui ei kuvata sinu kasutajanime, siis igal juhul vali alt "Add".

Seejärel avaneb järgmine aken ja tühja kasti kirjuta osa oma arvutikasutaja nimest (arvutikasutaja nimi on näha Start menüüs üleval või kasutaja infos juhtpaneelil). Kui osa nimest on kirjutatud, võib klõpsata paremal olevat nuppu  „Check Names“

Kui nimi langeb piisavalt kokku või on täpne tegeliku kasutajanimega, siis on kasutaja tuvastatud ja arvuti kinnitab seda lisades täispika kirjelduse kasutajast. Valik kinnita all servas oleva nupuga „OK“.

Järgmisena avanenud aknas on võimalik määrata linnukesega „Allow“ alajaotuses  „Full Control“. Kinnituseks jälle all servas nupp „OK“. 

Lõpetuseks sulge kõik aknad peale Registry Editor'i. Seal tee uuesti valik parema hiireklõpsuga „Approved Extensions“ kataloogil ning avanenud rippmenüüst vali "Delete". Kui veateadet ei kuvata, siis on kataloog edukalt kustutatud. Nüüd jätka ID-kaardi tarkvara paigaldust tavapäraselt.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge