ID-tarkvara minidraiver Windows Update`s

Kui sinu arvuti operatsioonisüsteem on Windows 7, 8 või 10 ning ühendad arvutiga esmakordselt kaardilugeja ja ID-kaardi, siis paigaldatakse sinu arvutisse automaatselt ID-tarkvara osaks olev minidraiveri komponent. 

Antud komponent võimaldab ID-kaardiga e-teenustesse sisse logida (kasutades Internet Explorerit), kuid mitte allkirjastada. E-teenustes allkirjastamiseks ja DigiDoc4 kliendi kasutamiseks tuleb paigaldada ID-tarkvara täispakett installer.id.ee lehelt.

ID-tarkvara minidraiveri saamiseks peab esmakordsel ID-kaardi arvutiga ühendamisel olema lubatud Windows Update (Windows värskendused) automaatne draiverite otsing.

Eduka paigalduse tulemusel lisandub kausta Devices and Printers (Seadmed ja printerid) Eesti ID-tarkvara ikoon:

Digitaalseks allkirjastamiseks ja dokumentide krüpteerimiseks/dekrüpteerimiseks on ülejäänud komponendid vaja paigaldada käsitsi.

Üks võimalus selleks on kausta Devices and Printers juures ID-tarkvara ikoonil topeltklõps teha. Seda tehes avaneb Device Stage vaheleht:

Ikoonil „ID-kaardi tarkvara paigaldamine“, topeltklõpsates suunatakse sind ID-tarkvara paigalduse lehele (https://installer.id.ee).


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge