Kuidas käivitada DigiDoc4 klienti Windowsis, Linuxis ja macOS-s?

Käivitamine Windowsis 

Windowsi operatsioonisüsteemides ID-kaardi tarkvara paigalduse käigus luuakse otsetee kasutaja töölauale (kui paigalduse käigus ei ole määratud teisiti). 

DigiDoc4 kliendi avamiseks tee arvuti töölaual oleval DigiDoc4 kliendi ikoonil hiirega topeltklõps. 

Juhul kui sul ei ole töölaual ikooni, millel klõpsata, siis üldjuhul on olemas otsetee ka START-menüüs. 

Windows 10 kasutajad leiavad DigiDoc4 kliendi Start menüüst järgmiselt: I tähe all on kaust nimega ID-kaart. Kaustas tee valik hiirega.

Windows 7 kasutajad leiavad Digidoc4 kliendi Start menüüst järgmiselt: Vali START-menüüst All Programs / Kõik programmid ja leia kaust nimega ID-kaart. Kaustas tee valik hiirega.

Windows 7 ja Vista

Windows 8, 8.1 kasutajad leiavad DigiDoc4 kliendi ikooni Metro vaatest, mis on klassikalise Windows START-menüü asemel. Metro avamiseks vajuta töölaua vaates kalviatuuril Windows klahvi või liigu hiirega vasakule alla nurka ja klõpsa hiirega tekkinud ikoonil. Juhul kui Metro vaates puudub otsetee ikoon, siis kirjuta märksõna (võib kohe ilma lisa käskluseta ) ID või ID-kaardi.

Seejärel kuvatakse DigiDoc4 kliendi ikoon, avamiseks tee valik hiirega.

Windows 8

Käivitamine Mac OS X-s

Mac OS X tarkvaras paigaldatakse otsetee ikoon süsteemsesse Applications kataloogi, või kasutaja töölauale. Avamiseks klõpsa hiirega DigiDoc4 klient ikoonil (DigiDoc4 Client).

Lisaks võib kasutada ülal paremal nurgas Spotlight otsingut märksõnadega digidoc.

Käivitamine Linuxis

Sõltuvalt kasutusel olevast Linux distributsioonist võib erineda DigiDoc4 kliendi (DigiDoc4 Client) otsetee ikooni asukoht. Parim moodus on kasutada süsteemset otsingut, mis on olemas kõikidel distributsioonidel. Otsingul kasuta märksõna ID või ID-card.

Näide: Ubuntu, versioon 18.04 LTS

Üleval vasakus nurgas on süsteemse otsingu otsetee ikoon (Dash home), klõpsa sellel ja kirjuta otsisõna ID. DigiDoc4 kliendi avamiseks klõpsa hiirega ikoonil. 

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge