Chrome teade „Haldab teie organisatsioon“

ID-kaardi tarkvara paigaldamisel lisatakse Google Chrome veebilehitsejasse allkirjastamise moodul (Token Signing plugin), mis automaatselt aktiveeritakse. Sellega seoses kuvab Google Chrome veebilehitseja seadete all teavitust „Haldab teie organisatsioon” (Managed by your organisation). 

Teade tuleneb sellest, et allkirjastamise moodul aktiveeritakse eraldi reeglitega automaatselt ja kasutaja ei pea moodulit pärast iga uuendust uuesti käsitsi lubama hakkama. 

Teate eemaldamiseks Windowsis: 

Samm 1: eemalda ID-tarkvara 

Esmalt tuleb ID-kaardi tarkvara eemaldada. Selleks mine Juhtpaneel → Programmide lisamine või eemaldamine → eID software → Muuda → Eemalda kõik 

Samm 2: käivita ja sulge Google Chrome brauser 

Käivita Chrome ning sulge see taas: selle näiliselt „tühja“ liigutusega eemaldab Chrome antud laienduse oma seadistustest. Kui Chrome pärast ID-tarkvara eemaldamist jätta avamata ja taas sulgemata, jääb laiendus ikkagi endiselt aktiveerituks.  

Samm 3: paigalda uuesti ID-tarkvara. 

Laadi alla ja paigalda arvutisse uuesti kõige värskem versioon ID-tarkvarast. Installeerimisel ava kohe esimese „Tere tulemast“ sammu juures „Valikud“ (klõpsa ekraani allosas oleval nupul).  

Samm 4: eemalda allkirjastamise toa automaatne aktiveerimine 

 Valikute alt eemalda linnuke „Chrome allkirjastamise tugi aktiveeritakse automaatselt“ eest, salvesta eelistus esmalt nupul „OK“ klõpsates ja siis jätka installeerimist „Edasi“ nupul klikates. 

Samm 5: Google Chrome seadistamine pärast ID-tarkvara paigaldamist 

Kui ID-tarkvara on edukalt paigaldatud, seadista Google Chrome ID-kaardi kasutamiseks uuesti – juhised leiad ka siit: 

 • Brauseri seadistamine: Google Chrome

  Vaata Peida

  Samm 1: Ava „Laiendused“ (Extensions

  Vajuta Google Chrome paremas servas kolme punktiga ikoonile ning vali ‘Rohkem tööriistu Laiendused‘ (More tools → Extensions). 

  Samm 2: Luba „Token signing“ plugina kasutus.  

  Avaneb uus vaheleht laiendustega, leia siit Token signing nimeline plugin ning veendu, et selle kasutamine on ‘Lubatud‘ (Enabled). See plugin ongi vaikimisi juba lubatud ja seda sa ise muuta ei saa!  

  • Kui see plugin on olemas, ent staatuseks on midagi muud peale Lubatud/Enabled (näiteks Keelatud, Piiratud, Disabled vms), võta ühendust ID-abiga

  Samm 3: Kontrolli, kas ID-kaardi kasutamine on nüüd võimalik.  

  Muudatuse jõustumiseks sulge Google Chrome brauser (kõik aknad, kui sul oli mitu lahti!) , ava siis Chrome uuesti ja proovi uuesti allkirjastada sama toimingut, mis enne ebaõnnestus.  

  Videojuhis Google Chrome pluginate seadistamiseks 

  Peida

Teate eemaldamiseks Macis: 

Samm 1: leia Token Signing plugin 

Kõige lihtsam on seda teha läbi „Spotlight search“ võimaluse (ekraani üleval paremal nurgas, kellaaja juures asuv luubiga nupp). Sisesta otsisõna  terminal  ja vajuta enter.  

Samm 2: terminali käsud 

Terminali tuleb sisestada järgnevad read: 
 

 • sudo profiles -R -p ee.ria.chrome-token-signing -u 56789
 • sudo rm –rf  /Library/Application Support/Google/Chrome/External Extensions/ckjefchnfjhjfedoccjbhjpbncimppeg.json 

Kui terminal küsib administraatori parooli, sisesta see – ja ära end lase segada sellest, kui parooli sisestamisel ei ole parool või kursori liikumine näha.  

Samm 3: Google Chrome seadistamine 

Pärast seda tuleb veenduda, et Chrome Token Signing laiendus on  lubatud, selleks ava Google Chrome seadistamine ID-kaardi kasutamiseks juhised.