Digiallkirjastamine RIA DigiDoc mobiilirakenduses

Dokumentide digiallkirjastamine RIA DigiDoc mobiilirakendusega on väga lihtne. Allkirjastamise protsess toimib ühte moodi nii mobiil-ID, Smart-ID kui ka ID-kaardi kasutajate jaoks – järgi ekraanil olevaid juhiseid ja kõik sujub!

Samm 1: ava äpp

Ava oma nutiseadmes RIA DigiDoc rakendus ja sealt ekraani alumises servas asuvast menüüst „Allkiri“.

NB! ID-kaardi kasutajana kontrolli, et su ID-kaart oleks kaardilugejas ning kaardilugeja nutiseadmega ühendatud ja sinu andmeid oleksid ekraanil näha.

Samm 2: vali allkirjastatavad failid

Sulle avatakse allkirjastamise vaade, kus saad valida, milliseid dokumente allkirjastama hakkad. Failide lisamiseks klõpsa „VALI FAIL“ nupul.

image-140

Vajadusel saad „+ LISA VEEL FAILE“ nupul klõpsates neid ümbrikusse juurde panna. Kõik lisatud failid allkirjastatakse korraga ja sa saad need hiljem teistele edasi saata ühtse allkirjastatud ümbrikuna. Lisa täpselt nii palju faile, kui soovid allkirjastada.

Samm 3: allkirjasta

Sind suunatakse RIA DigiDoc põhivaatesse „Ümbriku valideerimine“ valiku juurde.

„Ümbriku sisu“ all näed kõiki neid dokumente, mis sellesse allkirjaümbrikuga allkirjastamisele kuuluvad.

„Ümbriku allkirjad“ all näed kõikide allkirjastajate nimesid – kui sina algatad allkirjastamist, on seal vaid sinu nimi. Kui soovisid oma allkirja anda juba teiste poolt digiallkirjastatud dokumendiümbrikule, näed siin ka teiste allkirja andjate infot.

Veendu, et kõik oleks õige, ja klõpsa siis „ALLKIRJASTA“ nupul.

Ekraanile ilmub väike aken, kus sa saad valida, millise vahendiga digiallkirju anda soovid: mobiil-ID, Smart-ID või ID-kaardiga.

Mobiil-IDga allkirjastamisel:

Mobiil-IDga RIA DigiDoc äpis allkirjastamisel küsitakse sinu käest telefoninumbrit ja isikukoodi. Sisesta need ja vajuta „ALLKIRJASTA“ nupul. Sinu telefoniekraanile ilmub seejärel kontrollkood ja sinu käest küsitakse, kas soovid dokumendid allkirjastada. Kui kontrollkoodid ühtivad, vajuta „Accept“ (Nõustu). Seejärel tuleb sul sisestada mobiil-ID PIN2-kood.

Smart-IDga allkirjastamisel:

Smart-IDga RIA DigiDoc äpis allkirjastamisel veendu, et oled valinud õige riigi ning sisesta oma isikukood. Järgnevalt vajuta „ALLKIRJASTA“ nupul. Mobiilirakendusse ilmub seejärel kontrollkood. Järgnevalt tuleb sul Smart-ID rakenduses valida õige kontrollkood ning sisestada Smart-ID PIN2-kood.

ID-kaardiga allkirjastamisel:

ID-kaardiga RIA DigiDoc äpis allkirjastamisel näidatakse sulle ekraanil sinu andmeid ja palutakse sisestada ID-kaardi PIN2-kood.

Juhul, kui sinu ID-kaart ei ole korrektselt ühendatud või rakendus ei suuda sinu kaardi andmeid korrektselt sisse lugeda, näed ekraanil sellekohast veateadet. Proovi ID-kaart uuesti lugejasse sisestada ning lugeja oma nutiseadmega ühendada.

  • Videojuhis: ID-kaardiga allkirjastamine RIA DigiDoc äpis

    Vaata Peida

    Peida

Samm 4: salvesta allkirjastatud dokumendiümbrik

NB! Selleks, et allkirjastatud dokumendiümbrik salvestada, tuleb see jagada!

Klõpsa „JAGA“ nupul ning vali, kuhu soovid vastloodud digiallkirjadega ümbriku edastada.

Samm 5: valmis!

Nii lihtne see oligi! Pärast seda, kui oled dokumendiümbriku allkirjastanud ja seejärel jaganud, ongi kõik korras.

RIA DigiDoc rakenduse abil saad sa digiallkirjastatud dokumente ka avada või näiteks turvaliseks edasi saatmiseks krüpteerida.