DigiDoc4 klient annab käivitamisel vea “The program can’t start because api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing from your computer”

Kas sulle kuvatakse DigiDoc4 kliendi käivitamisel veateade "The program can't start because api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing from your computer"?

image-117

Põhjuseks on see, et sinu arvuti operatsioonisüsteem on vananenud ning sellel puuduvad puuduvad vajalikud turvauuendused.  Sama vea tekitab ka olukord, kui sinu arvutis kasutatav operatsioonisüsteem pole legaalne ja/või tarkvara uuenduste kontrollimine on keelatud.

Olukord laheneb, kui paigaldada  kõik Windows'i poolt pakutavad värskendused, kaasa arvatud valikulised värskendused. Selleks ava Windows Internet Explorer menüü “Tools” ja klõpsa lingil “Windows Update”. Kui Microsoft Update on su arvutisse paigaldamata, klõpsa Microsoft Update:

  1. Sulle avatakse veebileht  Try Microsoft Update today. Klõpsa seal Start Now nupul/lingil. Tutvu kasutustingimustega ja kui kõik sobib, vajuta Continue“.  ja seejärel „Continue“.
  2. Security Warning dialoogiaknas küsitakse sinult, kas soovid Microsoft Update paigaldada – vajuta Install.
  3. Kui paigaldus on edukas, avatakse sulle automaatselt  Welcome to Microsoft update  veebileht ja sa oledki uuenduste kontrollimiseks valmis!
  4. Kui oled Microsoft Update paigaldanud (või see oli sul juba varem arvutisse paigaldatud), tee lahti Welcome to Microsoft Update veebileht ja klõpsa seal valikul „Check for Updates“.
  5. Lehel  Keep your computer up to date  anna luba kõrge prioriteetsusega uuenduste kiireks paigaldamiseks (klõpsa  Express).
  6. Sind viiakse edasi  Review and Install Updates  lehele: uuenduste paigaldamiseks vajuta Install Updates ning järgi ekraanile ilmuvaid juhiseid.
  7. Pärast kriitiliste uuenduste paigaldamist tasuks arvutisse paigaldada ka teised Microsofti poolt välja pakutud uuendused. Selleks kliki lahti „Keep your computer up to date“ leht ja sealt „Custom“ ning sulle avatakse loetelu kõigi pakutud uuendustega.

NB! Pärast seda, kui oled oma arvutis Windows operatsioonisüsteemi ära värskendanud, tasuks värskendada ka ID-tarkvara!