Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga

Dokumentide krüpteerimine nende turvaliseks edastamiseks on RIA DigiDoc äpiga väga lihtne: sa ei vaja selleks mobiil-IDd ega nutiseadme ühendamist ID-kaardiga. Oluline on, et:

  • Sinu nutiseadmes oleksid olemas krüpteerimiseks vajalikud failid
  • Sa teaksid nende inimeste isikukoodi (ettevõtete puhul registrinumbrit), kellele soovid anda luba krüpteeritud dokumentide avamiseks.

Samm 1: Ava äpp ja krüpteerimine

Kõigepealt ava oma mobiiltelefonis RIA DigiDoc rakendus ja seejärel vali alumisest menüüst valik „KRÜPTO“. Sulle kuvatakse koheselt võimalus krüpteerimiseks faile lisama hakata.

Samm 2: Vali failid

Vali, milliseid dokumente soovid lisada krüpteeritavasse ümbrikusse, klõpsates „VALI FAIL“ nupul. Juhul, kui korraga mitu krüpteeritud dokumenti samadele adressaatidele saata, võid dokumente ümbrikusse juurde lisada, klikates „LISA VEEL FAILE“ nupul.


Samm 3: Lisa adressaadid

Kui oled vajalikud dokumendid krüpteerimisümbrikusse lisanud, tuleb sul valida, kellele annad õiguse krüpteeritud dokumentide avamiseks.

Eraisikutele nimelise avamisõiguse andmiseks on sul vaja teada inimese isikukoodi. Asutuste puhul vajad kas asutuse registrinumbrit või täpset nime.

Lisa adressaadid, klõpsates „LISA ADRESSAAT“ nupul.

Seejärel sisesta avanenud otsiaknasse vajalik isikukood või registrinumber: kõik adressaadid lisa ükshaaval ja kui oled veendunud, et nimekiri on lõplik, vajuta ekraani alaservas „KINNITA“ nupul.

NB! Ära unusta, et juhul, kui soovid ka ise krüpteeritud dokumente hiljem avada, tuleb sul adressaatide hulka lisada ka iseennast!

Samm 4: Krüpteerimine

Pärast adressaatide lisamist viiakse sind krüpteerimise peavaatesse tagasi.

Kontrolli veelkord, et kõik oleks õige ja olemas:

„Ümbriku sisu“ all näed kõiki korraga krüpteeritavaid dokumente. Kontrolli, et kõik vajalikud failid oleks lisatud, vajadusel saad dokumente „Lisa veel faile“ nupul klõpsates krüpteerimiseks juurde valida.

„Adressaadid“ valikus näed kõikide nende nimesid, kellel on õigus selle krüpteeritud dokumendiümbriku avamiseks. Kontrolli, et kõik adressaadid oleksid olemas ja andmed õiged. Ära unusta, et juba krüpteeritud dokumendiümbrikule ei saa hiljem adressaate lisada!

Kui kõik on õige, vajuta ekraani allservas oleval „KRÜPTEERI“ nupul.

Samm 5: Krüpteeritud dokumentide salvestamine

NB! Pärast krüpteerimist tuleb koodiümbrik salvestada! Selleks klõpsa ekraani alaservas oleval „JAGA“ nupul. Sulle avatakse loetelu erinevatest jagamismeetoditest: vali neist sobivaim.

Kui väljud programmist või kasutad mõnda muud funktsiooni, leiad hiljuti krüpteeritud faili/failid hiljutiste dokumentide loendist.

Selleks, et antud loendi avada, tuleb vajutada RIA DigiDoc rakenduse paremas servas asuvale kolme punktiga ikoonile ning avanenud aknast valida „HILJUTISED DOKUMENDID“. Sel juhul saab selle ümbriku hiljem avada ja salvestada.