Google Chrome seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Selleks, et saaksid Google Chrome veebilehitsejas ID-kaardiga e-teenuseid kasutada, on sul vaja hoida värskena nii ID-tarkvara kui ka Google Chrome brauseritarkvara. Kõik vajalikud veebipluginad peaksid sel juhul töötama automaatselt.

Tõrgete tekkides – näiteks ei õnnestu sul e-teenustes digiallkirja anda, tegevusi kinnitada vms. – on kõige levinumaks põhjuseks Google Chrome pluginate seadistused. Saad seda väga lihtsalt ise kontrollida.

Brauseri seadistamine: Google Chrome

Samm 1: Ava „Laiendused“ (Extensions)

Vajuta Google Chrome paremas servas kolme punktiga ikoonile ning vali ‘Rohkem tööriistu Laiendused‘ (More tools → Extensions).

Samm 2: Luba „Token signing“ plugina kasutus.

Avaneb uus vaheleht laiendustega, leia siit Token signing nimeline plugin ning veendu, et selle kasutamine on ‘Lubatud‘ (Enabled). See plugin ongi vaikimisi juba lubatud ja seda sa ise muuta ei saa!

Samm 3: Kontrolli, kas ID-kaardi kasutamine on nüüd võimalik.

Muudatuse jõustumiseks sulge Google Chrome brauser (kõik aknad, kui sul oli mitu lahti!) , ava siis Chrome uuesti ja proovi uuesti allkirjastada sama toimingut, mis enne ebaõnnestus.

Google Chrome veebilehitsejas esineva vea tõttu võib juhtuda, et plugin on olemas aga staatuseks kuvatakse „Keelatud“ (Disabled). Sellisel juhul tuleb avada Chrome veebipoes Token signing ja sealt see taas lubada vajutades „Luba“ (Enable) nupule.
Kui see plugin on olemas, ent staatuseks on midagi muud, võta ühendust ID-abiga.

Videojuhis Google Chrome pluginate seadistamiseks

Juhul, kui vajalikud Google Chrome laiendused on sinu arvutis olemas ning Token Signing on lubatud, aga sa ei saa endiselt Google Chromes ID-kaardiga e-teenuseid tarbida, proovi Google Chrome brauserit uuendada ja kasuta seni ID-kaarti nõudvateks tegevusteks mõnda teist veebilehitsejat, näiteks Mozilla Firefox’i.

Samuti võib ID-kaardi kasutamist segada turvatarkvara – kui tead, et sinu arvutis on käigus viirusetõrjeprogrammid, loe, kuidas edasi tegutseda. Juhul, kui ID-kasutamine on häiritud sinu tööarvutis, vestle ettevõtte IT-spetsialistiga.

Administraatoritele: Google Chrome’s ID-kaardi kasutamiseks vajaliku Token Signing seadistamine Active Directory abil.