Google Chrome seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Selleks, et saaksid Google Chrome veebilehitsejas ID-kaardiga e-teenuseid kasutada, on sul vaja hoida värskena nii ID-tarkvara kui ka Google Chrome veebilehitseja. Lisaks tuleb sul veebilehitsejas lubada “Web eID” laienduse kasutamine.

Tõrgete tekkides – näiteks ei õnnestu sul e-teenustes digiallkirja anda, tegevusi kinnitada vms. – on kõige levinumaks põhjuseks aktiveerimata Web eID laiendus.

Meie samm-sammult juhiste abil saad lihtsalt ja mugavalt kontrollida, et sinu veebilehitseja oleks ID-kaardi kasutamiseks töövalmis!

Samm 1: Luba laiendus veebilehitsejas

Peale ID-tarkvara paigaldamist ilmub Google Chrome veebilehitsejas paremale ülesse nurka Web eID laienduse teavitus. E-teenustes ID-kaardiga allkirjastamiseks vajuta aknas “Luba laiendus” ja kõik peaks töötama.

Juhul, kui vastavat teadet sinu veebilehitsejas ei ilmunud, jätka Samm 2.

Samm 2: Ava veebilehitsejas laiendused

Vajuta Google Chrome paremas servas kolme punktiga ikoonile ning vali “Rohkem tööriistu Laiendused” (More tools → Extensions).

Samm 3: Luba „Web eID“ laienduse kasutus

Avaneb uus vaheleht laiendustega, leia siit Web eID nimeline laiendus veendu, et selle kasutamine on “Lubatud“ (Enabled) olekus. Juhul, kui ei ole, siis luba see.

Sinine indikaator paremal nurgas viitab laienduse aktiveeritud olekut

Kui kogemata eemaldasite veebilaienduse “Web eID”, võite selle Chrome’i veebipoest käsitsi tagasi installida.

NB! Juhul, kui laienduste valikus on “Token signing” laiendus, tuleks see eemaldada. Juhised eemaldamiseks leiad siit.

Samm 4: Kontrolli ID-kaardi töötamist veebilehitsejas

Pärast seda, kui oled lubanud Web eID laienduse kasutamise (samm 3), tee oma veebilehitsejale taaskäivitus: kõik peaks töötama!