Google Chrome’ga veebis allkirjastamine ja Panda Internet Security

Vahel juhtub, et ID-kaardi kasutamist segab arvutis olev turvatarkvara ehk viirusetõrje. Näiteks võib Google Chrome veebibrauseris ID-kaardi kasutamist takistada Panda Security turvatarkvara Panda Internet Security.

Kuidas ma tean, et ID-kaardi kasutamist Google Chromes segab just Panda Security?

Esmakordsel Google Chrome kasutamisel pärast Panda Security paigaldamist ilmub ekraani alla paremasse nurka teade chrome-token-signing.exe is an unknown application and is trying to run .

image-93

See teade pakub kahte lahendusvõimalust: lubada Google Chromes ID-kaardi kasutamiseks vajaliku Token Signing plugina kasutust (Allow) või selle plugina kasutus keelata (Deny).  Juhul, kui vajutasid „Allow“, saad jätkata Google Chromes ID-kaardi kasutamist nii nagu varem.

Kui seda märguannet sulle aga ei kuvatud või sa vajutasid „Deny“ nupul, blokeeritakse Google Chromes digitaalse allkirjastamise võimalus.

Ära muretse: saad seda ka hiljem ise muuta! Meie samm-sammult juhised on lihtsalt järgitavad.

Kui sa mäletad sellist teadet või teadet küll ei mäleta, ent tead, et sinu arvutis on Panda Internet Security paigaldatud (vajadusel kasuta arvutis otsingut ja kirjuta otsingusõnaks „Panda“) ja Google Chrome ei lase sul ID-kaardiga tegevusi kinnitada, on ilmselt põhjus just viirusetõrjeprogrammi seadetes.

Kuidas Panda Internet Security’s lubada Google Chromes digiallkirjastamine?

Samm 1: Ava Panda Internet Security

Ava Panda Internet Security ja klõpsa üleval paremas nurgas olevat kolme kriipsuga nuppu:

image-94

Sulle avatakse rippmenüü, kus klõpsa lingil Settings”.

image-95

Samm 2: Tee lahti “Application Control”

Näed nüüd ekraanil Settings akent, mille paremal küljel asub vertikaalne menüü. Ava sealt (menüü lõpus asuv) valik „Application Control“.

Nüüd näed nimekirja aplikatsioonidest, mille tegevus on Panda Security kaudu kas eraldi lubatud või keelatud. Otsi sealt nimekirjast  “chrome-token-signing.exe”. Ilmselt näed selle taga väärtust „Deny“ ehk keelatud – klõpsa sellel ja muuda valik „Allow“-ks ehk Token Signing laiendust lubavaks.

NB! Panda Security ei paku sulle salvestamisnuppu: kõik muudatused salvestatakse automaatselt, nii et võid seadete akna pärast Token Signing plugina lubamist lihtsalt kinni panna.

image-96

Mida teha, kui probleem ei lahenenud?

Kui olukord ei lahenenud, tee arvutile restart ja kontrolli, kas Token Signing plugina kasutus on Panda Internet Security seadetes endiselt lubatud („Allow“). Kui see on lubatud, ent ID-kaardi kasutus Google Chromes ebaõnnestub endiselt, proovi ID-kaarti kasutada mõne teise veebibrauseriga või võta ühendust ID kasutajatoega.