Krüpteeritud dokumentide lahtikrüpteerimine RIA DigiDoc äpiga

RIA DigiDoc abil on väga lihtne juba krüpteeritud dokumente lahti teha ehk dekrüpteerida ehk lahti krüpteerida.

NB! Dokumentide dekrüpteerimine toimub ainult ID-kaardiga, kontrolli et sinu ID kaart oleks nutiseadmega ühendatud. Toetatud kaardilugejate kohta saab lugeda RIA DigiDoc rakenduse versioonide infost.

Samm 1: Salvesta fail

Alustuseks salvesta krüpteeritud dokumendiümbrik oma nutitelefoni või pilveteenusesse (iCloud, Drive vms).

Näiteks saabusid krüpteeritud dokumendid sulle e-posti manusena: salvesta need enda jaoks mugavasse kohta nii, et salvestatud failid ise hõlpsalt üles leiaks.


Samm 2: Ava RIA DigiDoc äpp

Kui vajalikud failid salvestatud, ava oma nutitelefonis RIA DigiDoc äpp ja vali sealt alumisest menüüst „KRÜPTO“.

Dokumentide krüpteerimine ja dekrüpteerimine käib ühest ja samast kohast: klõpsa ekraani keskel oleval nupul „VALI FAIL“.

Samm 3: Dekrüpteerimine 

Sulle pakutakse nüüd dokumendiümbriku lahtikrüpteerimise võimalust: klõpsa „DEKRÜPTEERI“ nupul.

  • Juhul, kui sinu ID-kaart on nutiseadmega ühendatud ja sinu andmeid näidatakse ekraanil, tuleb sul krüpteeringu avamiseks sisestada ID-kaardi PIN1-kood.
  • Kui ID-kaart on ühendamata või RIA DigiDoc ei suuda mingil põhjusel kaardi andmeid sisse lugeda, näed ekraanil vastavasisulist veateadet. Proovi ID-kaart uuesti lugejasse sisestada ning lugeja uuesti nutiseadmega ühendada.

Samm 4: Valmis!

Kui dekrüpteerimine õnnestus, on dokumendid nüüd avamiseks ja kasutamiseks valmis: tee failinimel klikk või salvesta avatud failid oma telefoni või pilveteenusesse.