Krüpteeritud dokumentide lahtikrüpteerimine RIA DigiDoc äpiga

RIA DigiDoc abil on väga lihtne juba krüpteeritud dokumente lahti teha ehk dekrüpteerida ehk lahti krüpteerida.

NB! Dokumentide dekrüpteerimine toimub ainult ID kaardiga, kontrolli et sinu ID kaart oleks nutiseadmega ühendatud. Toetatud kaardilugejate kohta saab lugeda RIA DigiDoc rakenduse versioonide infost.

Samm 1: salvesta fail

Alustuseks salvesta krüpteeritud dokumendiümbrik oma nutitelefoni või pilveteenusesse (iCloud, Drive vms).

Näiteks saabusid krüpteeritud dokumendid sulle e-posti manusena: salvesta need enda jaoks mugavasse kohta nii, et salvestatud failid ise hõlpsalt üles leiaks.

Samm 2: ava RIA DigiDoc äpp

Kui vajalikud failid salvestatud, ava oma nutitelefonis RIA DigiDoc äpp ja vali sealt alumisest menüüst „KRÜPTO“.

Dokumentide krüpteerimine ja dekrüpteerimine käib ühest ja samast kohast: klõpsa ekraani keskel oleval nupul „VALI FAIL“.

Samm 3: dekrüpteerimine 

Sulle pakutakse nüüd dokumendiümbriku lahtikrüpteerimise võimalust: klõpsa „DEKRÜPTEERI“ nupul.

  • Juhul, kui sinu ID-kaart on nutiseadmega ühendatud ja sinu andmeid näidatakse ekraanil, tuleb sul krüpteeringu avamiseks sisestada ID-kaardi PIN1-kood.
  • Kui ID-kaart on ühendamata või RIA DigiDoc ei suuda mingil põhjusel kaardi andmeid sisse lugeda, näed ekraanil vastavasisulist veateadet. Proovi ID-kaart uuesti lugejasse sisestada ning lugeja uuesti nutiseadmega ühendada.

Samm 4: valmis!

Kui dekrüpteerimine õnnestus, on dokumendid nüüd avamiseks ja kasutamiseks valmis: tee failinimel klikk või salvesta avatud failid oma telefoni või pilveteenusesse.