Microsoft Edge seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Selleks, et saaksid Microsoft Edge veebilehitsejas ID-kaardiga e-teenuseid kasutada, on sul vaja hoida värskena nii ID-tarkvara kui ka Microsoft Edge veebilehitseja. Lisaks tuleb sul veebilehitsejas lubad "Web eID" laienduse kasutamine.

NB! Mobiilsete seadmete (telefon, tahvelarvuti jne.) veebilehitsejas ei ole Web eID laiendust. Web eID laiendus on ainult arvuti veebilehitsejas.

Tõrgete tekkides – näiteks ei õnnestu sul e-teenustes digiallkirja anda, tegevusi kinnitada vms – on kõige levinumaks põhjuseks aktiveerimata Web eID laiendus.

Meie samm-sammult juhiste abil saad lihtsalt ja mugavalt kontrollida, et sinu veebilehitseja oleks ID-kaardi kasutamiseks töövalmis!

Samm 1: Luba laiendus veebilehitsejas

Peale ID-tarkvara paigaldamist ilmub Microsoft Edge veebilehitseja paremale ülemisse nurka Web eID laienduse teavitus. E-teenustes ID-kaardiga allkirjastamiseks vajuta aknas “Lülita laiendus sisse” ja kõik peaks töötama.

Juhul, kui vastavat teadet sinu veebilehitsejas ei ilmunud, jätka Samm 2.

Samm 2: Ava veebilehitsejas laiendused

Vajuta Microsoft Edge paremas servas kolme punktiga ikoonile ning vali ‘Laiendused‘ (Extensions).

Seejärel vajuta avanenud aknas „Halda laiendusi“ (Manage extensions).

Samm 3: Luba „Web eID“ laienduse kasutus

Avaneb uus aken laiendustega, leia siit Web eID nimeline laiendus ning veendu, et selle kasutamine on "Lubatud" (Enabled) olekus.

Sinine indikaator paremal ääres viitab aktiveeritud olekut.

Juhul, kui ei ole, siis luba see. Lubamisel võib veebilehitseja küsida ka täiendavat kinnitust. Kinnituse andmiseks vajuta aknas „Turn on extension“.

Kui kogemata eemaldasite veebilaienduse "Web eID", võite selle Microsoft Edge veebipoest käsitsi tagasi installida.

NB! Juhul, kui laienduste valikus on “Token signing” laiendus, tuleb see eemaldada. Juhised eemaldamiseks leiad siit.

Samm 4: Kontrolli ID-kaardi töötamist veebilehitsejas

Pärast seda, kui oled lubanud Web eID laienduse kasutamise (samm 3), tee oma veebilehitsejale taaskäivitus: kõik peaks töötama!

Turvatarkvara

Vahel segab ID-tarkvara tööd, seal hulgas ID-kaardi kasutamist mõne kolmandate osapoolte loodud tarkvara – näiteks viirusetõrje, reklaamivara vms. Juhised turvatarkvarade korrektseks seadistamiseks leiab siit.