Microsoft Edge ja ID-kaardi kasutamine

ID-kaardi kasutamiseks Microsoft Edgega peab sinu arvutisse olema paigaldatud värske ID-tarkvara ning Microsof Edge allkirjastamise plugin (Token Signing). Mõlema allalaadimise lingid leiad ID-tarkvara paigaldamise lehelt.

Brauseri seadistamine: Microsoft Edge (Chromium)

Samm 1: Ava „Laiendused“ (Extensions)

Vajuta Microsoft Edge paremas servas kolme punktiga ikoonile ning vali ‘Laiendused‘ (Extensions).

edge seaded

Samm 2: Luba „Token signing“ plugina kasutus

Avaneb uus vaheleht laiendustega, leia siit Token signing nimeline plugin ning veendu, et selle kasutamine on ‘Lubatud‘ (Enabled). See plugin ongi vaikimisi juba lubatud ja seda sa ise muuta ei saa! 

edge plugin
  • Kui see plugin on olemas, ent staatuseks on midagi muud peale Lubatud/Enabled (näiteks Keelatud, Piiratud, Disabled vms), võta ühendust ID-abiga.

Samm 3: Kontrolli, kas ID-kaardi kasutamine on nüüd võimalik. 

Muudatuse jõustumiseks sulge Microsoft Edge brauser (kõik aknad, kui sul oli mitu lahti!) , ava siis Edge uuesti ja proovi uuesti allkirjastada sama toimingut, mis enne ebaõnnestus. 

Juhul, kui vajalikud Microsoft Edge laiendused on sinu arvutis olemas ning Token Signing on lubatud, aga sa ei saa endiselt Microsoft Edges ID-kaardiga e-teenuseid tarbida, proovi Microsoft Edge brauserit uuendada ja kasuta seni ID-kaarti nõudvateks tegevusteks mõnda teist veebilehitsejat, näiteks Mozilla Firefox’i.