Mobiil-ID sertifikaadid: üldinfo

Alates 01.01.2015 väljastatud mobiil-ID sertifikaadid kehtivad 5 aastat.  

Mobiil-ID sertifikaate ei saa uuendada: 

Sertifikaatide aegumisel tuleb pöörduda oma mobiilsideoperaatori poole ning mobiil-ID SIM-kaart välja vahetada (ja mobiil-ID teenus uuesti aktiveerida).  

Ainult üks mobiil-ID korraga: 

Ühel isikul saab samaaegselt olla aktiveeritud ainult ühe mobiil-ID SIM-kaardiga seotud sertifikaadipaar. Uue mobiil-ID lepingu sõlmimisel, sideteenuse pakkuja vahetusel ja/või uue SIM-kaardi väljastamisel tunnistatakse eelmise SIM-kaardiga seotud sertifikaadid kehtetuks. 

 • Sertifikaadid: mobiil-ID sertifikaatide peatamine

  Vaata Peida

  Kui sinu mobiiltelefon on kadunud või varastatud, siis helista esimesel võimalusel oma mobiilioperaatori klienditeenindusse ning peata mobiil-ID sertifikaadid või sulge mobiil-ID teenus: 

  Peatatud sertifikaatidega ei saa siseneda e-teenustesse, anda digitaalallkirja ega teha muid toiminguid elektroonilises keskkonnas. 

   Lisaks saadetakse sinu @eesti.ee aadressile vastavasisuline kiri, kus sind teavitatakse mobiil-ID sertifikaatide peatamisest.

  Mobiil-ID kasutamise jätkamiseks pärast sertifikaatide staatuse muutmist

  Juhul, kui lasid mobiil-ID sertifikaadid omal soovil peatada (näiteks oli telefon kadunud, ent leidsid selle taas üles), on sul võimalik jätkata olemasoleva mobiil-ID SIM-kaardi kasutamist. Sertifikaatide taas-aktiveerimiseks tuleb sul koos isikut tõendava dokumendiga oma mobiilsideoperaatori esindusse pöörduda.  

  Kui telefon jäigi kadunuks ning tellisid endale uue mobiil-IDga SIM-kaardi, tuleb sul vana mobiil-ID sertifikaadid tühistada enne, kui saad uue mobiil-ID teenuse aktiveerida.  

  Peida
 • Sertifikaadid: ID-kaardi sertifikaatide peatamine

  Vaata Peida

  Juhul, kui sinu ID-kaart, mobiil-ID vms on kadunud või varastatud, tuleks koheselt peatada sellega seotud sertifikaadid: nii oled identiteedivarguste eest kaitstud.  

  ID-kaartide ja muude digitaalsete dokumentide sertifikaate saad peatada telefoni teel: 

  • helistades lühinumbril 1777  
  • välismaalt helistades +372 6773377.  

  NB! Sinu käest küsitakse nime ning isikukoodi!   

  Peatatud sertifikaatide taasavamiseks tuleb sul oma ID-kaardiga Politsei- ja Piirivalveameti teenindusse pöörduda: telefoni teel sertifikaate aktiveerida ei saa.  

  Kui oled kindel, et sinu ID-kaart on tõepoolest varastatud, tuleks sul sellest politseid teavitada ning ID-kaart ja sellega seotud sertifikaadid kehtetuks tunnistada lasta.  

  Kas teadsid aga, et varguse korral tuleks peatada ka sinu mobiilse nutivahendiga seotud sertifikaadid?  

  Peida