Mozilla Firefox seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

ID-kaardi kasutamiseks Mozilla Firefox veebilehitsejas on sul vaja hoida oma ID-tarkvara värskena, kindlasti ära unusta ka veebilehitseja enda tarkvara uuendada. Lisaks tuleb sul lubada Firefoxi veebilehitsejas laienduste „Web eID“ ning „PKCS11 loader“ kasutamine.

Tõrgete tekkides – näiteks ei õnnestu sul e-teenustesse siseneda, digiallkirja anda, tegevusi kinnitada vms – on kõige levinumaks põhjuseks aktiveerimata Web eID ja PKCS11 laiendused.

Meie samm-sammult juhiste abil saad lihtsalt ja mugavalt kontrollida, et sinu Firefox oleks ID-kaardi kasutamiseks töövalmis!

Samm 1: Ava veebilehitsejas laiendused

Vajuta Firefox veebilehtsejas paremas servas kolme kriipsuga ikoonile ning vali “Lisad ja teemad” (Add-ons and themes).

Samm 2: Vali halduris laiendused

Lisade halduri vasakpoolses menüüs on puzzle-tüki ikooniga valik „Laiendused“ (Extensions). Klõpsa sellel ning näete avanenud vaates ID-ikooniga laiendusi PKCS11 loader ja Web eID.

NB! “PKCS11 loader” laiendus on vajalik ainult Linux operatsioonisüsteemile.

Samm 3: Luba “Web eID” ja “PKCS11” loader laienduste kasutamine

Avaneb uus vaheleht laiendustega. Leia Web eID nimeline laiendus ning veendu, et selle kasutamine on ‘Lubatud‘ (Enabled) olekus. Juhul, kui ei ole, siis luba see.

Sinine indikaator paremal ääres viitab aktiveeritud olekut.

Kui kogemata eemaldasite veebilaienduse “Web eID” või “PKCS11 loaderi”, võite selle Mozilla Firefox veebipoest käsitsi tagasi installida.
Web eID – https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/web-eid-webextension/
PKCS11 loader – https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/pkcs11-module-loader/

Samm 4: Kontrolli ID-kaardi töötamist veebilehitsejas

Pärast seda, kui oled lubanud Web eID ja PKCS11 loader laienduste kasutamise (samm 3), tee oma veebilehitsejale taaskäivitus: kõik peaks töötama!