Mozilla Firefox seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

ID-kaardi kasutamiseks Mozilla Firefox veebilehitsejas on sul vaja hoida oma ID-tarkvara värskena, kindlasti ära unusta ka veebilehitseja enda tarkvara uuendada.  

Lisaks tuleb sul lubada Firefoxi laienduste „Token Signing“ ning „PKCS11 loader“ laienduste kasutamine. Juhul, kui sul on tekkinud probleeme ID-kaardi kasutamisel Mozilla Firefox brauseris (näiteks ei saa sa e-teenustesse sisse, tehinguid kinnitada, digiallkirju anda vms), siis ongi tõenäoliselt põhjus brauseriseadetes.  

Meie samm-sammult juhiste abil saad lihtsalt ja mugavalt kontrollida, et sinu Firefox oleks ID-kaardi kasutamiseks töövalmis!  

Mozilla Firefox laienduste seadistamine 

Samm 1: ava „Lisad“ (Add-ons

Saad seda teha, klõpsates kõigepealt Mozilla Firefox paremas servas asuval kolme kriipsuga ikoonil ning valides avanenud menüüst „Lisad“ (Add-ons

Samm 2: ava Mozilla Firefox lisade halduris laiendused 

Lisade halduri vasakpoolses menüüs on puzzle-tüki ikooniga valik „Laiendused“ (Extensions). Klõpsa sellel ning keri avanenud vaates ette ID-ikooniga laiendused PKCS11 loader ja Token signing.  

Samm 3: luba laienduste kasutamine. 

Kontrolli, et PCS11 loader ja Token Signing laienduste juures poleks märget „Keelatud“ või „Piiratud“ (Disabled). Vajadusel saad laiendused lubada, klikates kõigepealt kolme punktiga valikul ja seejärel avanenud menüüs oleval „Luba“ (Enable) lingil.  

Kui laienduste ees oli märge „Lubatud“ (Enabled) ning laienduste nime taga on link „Keela“ (Disable), võid proovida laiendused keelata, brauser taaskäivitada ja siis need uuesti lubada.  

Samm 4: kontrolli ID-kaardi töötamist brauseris.  

Pärast seda, kui oled lubanud Token Signing ning PCS11 loader laienduste kasutamise, tee oma veebilehitsejale restart: kõik peaks töötama!  

Kui sul on endiselt probleeme ID-kaardi kasutamisega Firefoxis, tee brauseriseadistused uuesti lahti – ainult et nüüd kõigepealt keela nii PCS11 loader kui Token Signing laienduste kasutamine (Disable), tee brauserile restart, luba need laiendused uuesti (Enable) ning seejärel tee arvutile restart nii, et ID-kaardi lugeja on arvutiga kogu aeg ühendatud ja ID-kaart on lugejas sees. Kui arvuti on uuesti käima läinud, ava esimese programmina DigiDoc4 ning kontrolli, et kaardi andmed loetakse sisse korrektselt. Seejärel proovi uuesti ID-kaarti Firefox brauseris kasutada.

Videojuhis Mozilla Firefox seadistamiseks