Operatsioonisüsteemid, millega ID-tarkvara töötab

ID-kaardi tarkvara töötab WindowsimacOS ja Linuxi keskkonnas. Täpsemat infot ID-tarkvara versioonide ja nendes toetatud operatsioonisüsteemide versioonide kohta leiad toetatud operatsioonisüsteemide lehelt.

ID-tarkvara levikanalid ja tarkvarapaketid:

ID-tarkvara:

Kõige värskema ja automaatselt sinu arvuti operatsioonisüsteemiga sobiva versiooni ID-tarkvarast saad alla laadida id.ee veebist „Paigalda ID-tarkvara“ lehelt.  Neil, kes on alles alustamas ID-kaardi elektroonilist kasutamist, soovitame tarkvara paigalamiseks kasutada samm-sammulist, lihtsat ja kergesti järgitavat juhist Mida teha, kui soovid alustada ID-kaardi kasutamist.

Kui soovid ise otsustada, millise versiooni ID-tarkvarast alla laadid, võid kasutada neid linke:

Apple’i App Store

Apple’i App Store kaudu saad alla laadida ID-tarkvara macOS jaoks, näiteks:

  • DigiDoc4 klient, mis on mõeldud ID-kaardi kasutamiseks arvutis
  • RIA DigiDoc mobiilirakendus iOS nutiseadmetele

Windows Update

Windows Update kaudu paigaldatakse arvutisse automaatselt ID-tarkvara osaks olev minidraiveri komponent, võimaldab ID-kaardiga e-teenuseid kasutada. 

NB! Ainult Internet Explorer brauseri kaudu saad avada ka otseviite: http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Search.aspx?q=Estonian%20National%20ID%20Card

Tarkvara paigaldamine: millist ID-tarkvara lahendust mul vaja on?

ID-tarkvara ja DigiDoc4:

ID-tarkvara, milles sisaldub ka DigiDoc4 klient, vajad juhul, kui soovid ID-kaarti oma arvutis kasutada. DigiDoc4 on vajalik kaardilugeja kaudu ID-kaardilt andmete lugemiseks, dokumentide allkirjastamiseks, e-teenustesse sisenemiseks, PIN-koodide muutmiseks jne.

Teada tasub, et macOS kasutajad peavad eraldi alla laadima ka veebikomponendid, ilma milleta ei saa sa veebibrauseritest näiteks e-teenustesse sisse logida ega seal tehinguid või tegevusi allkirjastada. Windowsi kasutajatel salvestatakse kõik veebibrauserite kasutamiseks vajalikud tarkvaratükid kohe koos ID-tarkvara paigaldamisega.

RIA DigiDoc mobiilirakendus

Juhul, kui kasutad mobiil-ID’d või soovid ID-kaariga digiallkirjastatud dokumente kasutada, edastada, avada jne oma nutitelefonis, soovitame sul kindlasti alla laadida ka RIA DigiDoc mobiilirakenduse. Selle kõige viimane versioon on alati kättesaadav „Paigalda ID-tarkvara“ lehel: ära unusta vaid, et alla laadimise lingi pead avama just selle seadmega, kuhu tarkvara paigaldama hakkad!

RIA DigiDoc rakenduse saad otse alla laadida ka nendelt lehtedelt: