Operatsioonisüsteemid, millega ID-tarkvara töötab

ID-kaardi tarkvara töötab WindowsimacOS ja Linuxi keskkonnas. Täpsemat infot ID-tarkvara versioonide ja nendes toetatud operatsioonisüsteemide versioonide kohta leiad toetatud operatsioonisüsteemide lehelt. 

ID-tarkvara levikanalid ja tarkvarapaketid: 

ID-tarkvara: 

Kõige värskema ja automaatselt sinu arvuti operatsioonisüsteemiga sobiva versiooni ID-tarkvarast saad alla laadida id.ee veebist „Paigalda ID-tarkvara“ lehelt.  Neil, kes on alles alustamas ID-kaardi elektroonilist kasutamist, soovitame tarkvara paigalamiseks kasutada samm-sammulist, lihtsat ja kergesti järgitavat juhist Mida teha, kui soovid alustada ID-kaardi kasutamist

Kui soovid ise otsustada, millise versiooni ID-tarkvarast alla laadid, võid kasutada neid linke: 

Apple’i App Store 

Apple’i App Store kaudu saad alla laadida ID-tarkvara macOS jaoks, näiteks: 

  • DigiDoc4 klient, mis on mõeldud ID-kaardi kasutamiseks arvutis 
  • Tembeldamisrakendus TeRa ajatempli lisamiseks digiallkirjastatud dokumentidele 
  • RIA DigiDoc mobiilirakendus iOS nutiseadmetele 

Windows Update 

Windows Update kaudu paigaldatakse arvutisse automaatselt ID-tarkvara osaks olev minidraiveri komponent, võimaldab ID-kaardiga e-teenuseid kasutada.  

NB! Ainult Internet Explorer brauseri kaudu saad avada ka otseviite: http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Search.aspx?q=Estonian%20National%20ID%20Card 

Estobuntu 

Riiklikul ID-kaardi baastarkvaral baseeruvat tarkvara levitatakse ka süsteemselt  Estobuntu  Linux op. süsteemis. Vaata lähemalt  www.estobuntu.org 

Tarkvara paigaldamine: millist ID-tarkvara lahendust mul vaja on?

ID-tarkvara ja DigiDoc4: 

ID-tarkvara, milles sisaldub ka DigiDoc4 klient, vajad juhul, kui soovid ID-kaarti oma arvutis kasutada. DigiDoc4 on vajalik kaardilugeja kaudu ID-kaardilt andmete lugemiseks, dokumentide allkirjastamiseks, e-teenustesse sisenemiseks, PIN-koodide muutmiseks jne.

Teada tasub, et macOS kasutajad peavad eraldi alla laadima ka veebikomponendid, ilma milleta ei saa sa veebibrauseritest näiteks e-teenustesse sisse logida ega seal tehinguid või tegevusi allkirjastada. Windowsi kasutajatel salvestatakse kõik veebibrauserite kasutamiseks vajalikud tarkvaratükid kohe koos ID-tarkvara paigaldamisega.

RIA DigiDoc mobiilirakendus 

Juhul, kui kasutad mobiil-ID’d või soovid ID-kaariga digiallkirjastatud dokumente kasutada, edastada, avada jne oma nutitelefonis, soovitame sul kindlasti alla laadida ka RIA DigiDoc mobiilirakenduse. Selle kõige viimane versioon on alati kättesaadav „Paigalda ID-tarkvara“ lehel: ära unusta vaid, et alla laadimise lingi pead avama just selle seadmega, kuhu tarkvara paigaldama hakkad!  

RIA DigiDoc rakenduse saad otse alla laadida ka nendelt lehtedelt:  

Tembeldamisrakendus TeRa: 

Tembeldamisrakendus TeRa on mõeldud neile, kellel on vaja digiallkirjastatud dokumentidele lisaks digiallkirjale ka ajaserveri poolt ajatempleid lisada (ehk „pitseerida kinni“ digiallkirjastatud dokumentidega konteinerid). TeRA abil saad mugavalt otsida DDOC ja BDOC 1.0 dokumente ning neile ajatempleid lisada. Seda rakendust vajad juhul, kui sinu töö eeldab digiallkirjastatud dokumentide haldamist ja turvalist säilitamist.