RIA DigiDoc äpis ID-kaardi PIN-koodide muutmine

Kas sa oled oma PIN-koodid unustanud või kogemata ära blokeerinud? RIA DigiDoc rakendus ehk mobiiliäpp võimaldab sul oma ID-kaardi PIN-koode muuta – selleks tuleb sul ID-kaart mobiiltelefoniga ühendada.

Samm 1: Ava oma telefonis RIA DigiDoc rakendus ehk äpp

Seejärel sisesta kaardilugejasse ID-kaart ja vali aknas „Minu eID“. Oota, kuni sinu andmed on RIA DigiDoc äppi sisse loetud ning kliki lahti „PIN/PUK KOODID JA SERTIFIKAATIDE KONTROLL“.

Samm 2: Vali, millist PIN-koodi muutma hakkad

Vali see PIN-kood, mida muuta tahad. Kui lukustunud või unustatud on nii PIN1- kui PIN2-koodid, tuleb sul muuta mõlemaid eraldi.

Samm 3: Ava PIN-koodi muutmine või avamine

Juhul, kui sa mäletad oma senist PIN-koodi, klõpsa nupul „Muuda PIN1“ või „Muuda PIN2“. Kui PIN-koodid on lukku läinud ehk blokeeritud ja soovid neid PUK-koodi abil taas luua, vali nupu all olev link „Unustasid PIN1 koodi?“ või „Unustasid PIN2 koodi?“

Samm 4: Määra uued PIN-koodid.


Kui mäletasid oma seniseid PIN-koode, saad need “Muuda PIN-koodi” nupu kaudu ära vahetada: sul tuleb sisestada nii kehtiv PIN-kood kui uus PIN-kood. 

Kui uus PIN-kood sisestatud, vajuta „Muuda“ nupul.


Kui sa oma kehtivaid PIN-koode ei mäleta või need on blokeeritud, tuleb sul sisestada kehtiv PUK-kood ja seejärel uus valitud PIN-kood. 

Kui uus PIN-kood sisestatud, klõpsa „Tühista blokeering“ nupul.

Järgi telefoniekraanil olevaid juhiseid ja kõik sujub!

NB! PIN-koodide valimisel pea meeles, et:

  • Need ei tohi sisaldada sinu isikukoodi ega selle osi, peavad koosnema ainult numbritest ja erinema senikehtinud PIN-koodidest.
  • PIN1 peab olema 4-12 numbriline.
  • PIN2 peab olema 5-12 numbriline.
  • Vali sellised PIN-koodid, mida sul on lihtne meeles pidada või tuletada, teistel aga keeruline ära arvata!