RIA DigiDoc mobiilirakendus

RIA DigiDoc on tasuta mobiilirakendus, mis mõeldud mobiil-ID, Smart-ID ja ID-kaardi kasutamiseks nutitelefonis.

RIA DigiDoc abil saad kiiresti, lihtsalt ja mugavalt dokumente allkirjastada ja digiallkirjade kehtivust kontrollida, dokumente krüpteerida ning dekrüpteerida ja faile mobiilselt avada, salvestada ja jagada. Toetatud on kõik peamised digiallkirjastatud dokumentide formaadid ehk .ddoc, .bdoc ja .asice laienditega ümbrikud.

Lisaks digiallkirjastamisele saad RIA DigiDoc rakenduse abil kontrollida ID-kaardi sertifikaatide teavet ja kehtivust, muuta PIN- ja PUK-koode jms.

RIA DigiDoc mobiilirakenduse ehk äpi saad paigaldada oma nutiseadmetesse täiesti tasuta laadides rakenduse alla App Store'i või Google Play poest. Allpool lehe paremas servas olevad App Store'i ja Google Play ikoonid viivad sind tarkvara vahendavatele veebilehtedele.

iOS nutiseadmed
Versioon 2.6.2 (avalikustatud 02.11.2023)
Toetatud opsüsteemid: iOS 13 ja uuemad
app-store
Android nutiseadmed
Versioon 2.6.0 (avalikustatud 15.04.2024)
Toetatud opsüsteemid: Android 9.0 ja uuemad
google-play

Lisainfo:

Kindlasti tasub mobiilirakendus pidevalt värskendatuna hoida – luba oma nutiseadmes äpi automaatne uuendamine! Huvi korral võid tutvuda ka RIA DigiDoc versiooniuuenduste infoga.

NB! Selleks, et saaksid RIA DigiDoc rakenduses ID-kaarti kasutada, on sul vaja nutiseadmega ühilduvat kaardilugejat. Mobiiltelefonis ei toimi ID-kaart veebisirvikus.

Selleks, et saaksid RIA DigiDoc rakenduses ID-kaarti kasutada, on sul vaja nutiseadmega ühilduvat kaardilugejat.

RIA DigiDoc mobiilirakenduse väljaandja on Riigi Infosüsteemi Amet.

Mida RIA DigiDoc rakendusega teha saab?

RIA DigiDoc rakenduse kasutamine on väga lihtne: kogu vajalik info on olemas su telefoniekraanil.

Ära karda ise ringi vaadata ja erinevaid võimalusi proovida ka siis, kui sul hetkel mõnda konkreetset tegevust käsil pole!

Äpi kasutamine ei tee seda „katki“ ja vajadusel saad oma küsimustega alati ID-abi poole pöörduda või id.ee veebist vastused leida.

RIA DigiDoc rakendusega saad sa teostada pea kõiki neid tegevusi, mida ID-tarkvara abil arvutiski. Näiteks saad sa:

RIA DigiDoc rakendusega saad sa teostada pea kõiki neid tegevusi, mida ID-tarkvara abil arvutiski. Näiteks saad sa:

Kellele RIA DigiDoc rakendus vajalik on?

Kindlasti tasub RIA DigiDoc rakendus oma nutiseadmesse paigaldada kõikidel mobiil-ID ja Smart-ID kasutajatel: nii saad oma mobiil-IDst ja Smart-IDst maksimumi võtta ka väljaspool e-teenuste kasutamist.

Samuti on RIA DigiDoc kasulik abimees kõikidele neile ID-kaardi kasutajatele, kes asjaajamiseks sageli nutitelefoni kasutavad või kelle töö nõuab pidevat digitaalselt allkirjastatud dokumentidega tegelemist.

  • RIA DigiDoc äpp on ID-tarkvara nutitelefonide jaoks ja sellele on olemas nii Androidi kui iOS versioonid.
  • DigiDoc4 on arvutis kasutamiseks mõeldud ID-tarkvara, millele on olemas nii Windows, macOS kui Linux operatsioonisüsteemidele mõeldud lahendused.

Tehniline info RIA DigiDoc kohta