Safari seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Selleks, et saaksid Safari veebilehitsejas ID-kaardiga e-teenuseid kasutada, on sul vaja hoida värskena nii ID-tarkvara kui ka Safari veebilehitseja. Lisaks tuleb sul veebilehitsejas lubada “Web eID” laienduse kasutamine.

Tõrgete tekkides – näiteks ei õnnestu sul e-teenustes digiallkirja anda, tegevusi kinnitada vms. – on kõige levinumaks põhjuseks aktiveerimata Web eID laiendus.

Meie samm-sammult juhiste abil saad lihtsalt ja mugavalt kontrollida, et sinu veebilehitseja oleks ID-kaardi kasutamiseks töövalmis!

Samm 1: Ava Safari sätted (Preferences)

Ava Safari menüü „Safari“ ja vali sealt „Preferences…“.

Samm 2: Ava Extensions tab

Sulle avatakse laienduste aken – otsi sealt horisontaalsest ülemisest menüüst puzzle-ikooniga menüülink „Extensions“ ning klõpsa sellel. Seejärel kontrolli, et vasakmenüüs oleks linnuke valiku „Web eID“ (ID-ikooniga link) ees. Nüüd luba laienduse kasutamine kõikidel veebilehtedel. Vajuta nupule “Always Allow on Every Website…” ning luba vajutades “Always Allow on Every Website“.

Samm 3: Kontrolli, kas kõik töötab

Pärast seda, kui oled Web eID plugina kasutuse lubanud, peaks ID-kaardi kasutamine Safaris töötama. Vajadusel tee oma arvutile taaskäivitus ja proovi uuesti.

Kui ID-kaart aga endiselt tööle ei hakka, kontrolli oma kaarti DigiDoc4 klient rakendusega. Vaata, kas loetakse sinu ID-kaardi andmeid korrektselt, ehk on asi kaardis või kaardilugejas. Samuti võid alati kasutada mõnda teist veebibrauserit (näiteks Mozilla Firefox, Google Chrome) või võtta ühendust ID-abiga.