Safari seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

ID-kaardi kasutamiseks Safari veebibrauseris on vaja, et sul oleks arvutisse paigaldatud vajalikud veebikomponendid: tarkvarapaketi saad alla laadida Paigalda ID-tarkvara lehelt.

Seejärel tuleb lubada ka Token Signing plugina kasutus Safari veebibrauseris: vaikimisi seda lubatud pole.  

Kui sul ei õnnestu ID-kaarti Safari veebilehitsejas kasutada (näiteks e-teenustesse sisenemiseks või tehingute kinnitamiseks, allkirjastamiseks jms), ongi tõenäoliselt põhjus Safari seadetes. Õnneks on seda probleemi lihtne lahendada!  

Meie samm-sammult juhiste abil saad lihtsalt ja kiiresti kontrollida, et kõik ID-kaardi kasutamiseks vajalikud pluginad oleks sinu Safari veebibrauseris lubatud. Kindlasti vaata  ka videojuhist.  

Safari pluginate lubamine

NB! Kõige uuema ID-tarkvara ja vajalikud veebikomponendid saad salvestada ja paigaldada ID-tarkvara laadimise lehelt.

Samm 1: ava Safari laiendused (Extensions)   

Ava Safari veebibrauseris menüü „Safari“ ja vali sealt „Safari Exensions“.  

inc-abi-browserid-seadistamine-pluginad-safari-1

NB! Vanematel Safari versioonidel asub plugin asukohas Preferences → Websites. Juhul, kui see on ka sinu veebibrauseris nii, tuleks sul oma brauserit kindlasti uuendada – isegi siis, kui sul on võimalik „token signing“ lubada ja ID-kaart hakkab tööle.  

Samm 2: ava Extensions tab 

Sulle avatakse laienduste aken – otsi sealt horisontaalsest ülemisest menüüst puzzle-ikooniga menüülink „Extensions“ ning klõpsa sellel. Seejärel kontrolli, et vasakmenüüs oleks linnuke valiku „Token Signing“ (iD-ikooniga link) ees.  

inc-abi-browserid-seadistamine-pluginad-safari-2

Samm 3: kontrolli, kas kõik töötab 

Pärast seda, kui oled Token Singing plugina kasutuse lubanud, peaks ID-kaardi kasutamine Safaris töötama. Vajadusel tee oma arvutile restart ja proovi uuesti.  

Kui ID-kaart aga endiselt tööle ei hakka, kontrolli, et DigiDoc4 loeks sinu ID-kaardi andmed korrektselt sisse – ehk on asi kaardis või kaardilugejas. Samuti võid alati kasutada mõnda teist veebibrauserit (näiteks Firefox) või võtta ühendust ID-abiga.

Videojuhis Safari pluginate seadistamiseks 

Kas sa kasutad uuendamata Safari veebibrauserit?   

Kahjuks ei saa macOS versioonide 10.12.6 ja 10.13.6 puhul uues Safaris (alates versioonist 12.0) digiallkirja anda. Soovitame kindlasti uuendada nii oma operatsioonisüsteemi kui veebibrauserit ja seista hea selle eest, et sinu arvutisse oleks paigaldatud kõige uuem versioon ID-tarkvarast: nagu näed, tuleb „ID-kaardiga veebis autentimise ja allkirjastamise komponendid“ eraldi alla laadida ja paigaldada.  

Paigalduse lõpus ilmub ekraanile Safari Extensions’ite aken, kus sul tuleb linnuke lisada „Token signing“ ette. NB! Automaatselt seda linnukest märgitud pole.

inc-abi-browserid-seadistamine-pluginad-safari-2

Nüüd peaks sul olema nii värske tarkvara kui ka võimalus ID-kaardiga e-teenuseid kasutada!