Safari seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

ID-kaardi kasutamiseks Safari veebibrauseris on vaja, et sul oleks arvutisse paigaldatud vajalikud veebikomponendid: tarkvarapaketi saad alla laadida Paigalda ID-tarkvara lehelt.

Seejärel tuleb lubada ka Token Signing plugina kasutus Safari veebibrauseris: vaikimisi seda lubatud pole.

Kui sul ei õnnestu ID-kaarti Safari veebilehitsejas kasutada (näiteks e-teenustesse sisenemiseks või tehingute kinnitamiseks, allkirjastamiseks jms), ongi tõenäoliselt põhjus Safari seadetes. Õnneks on seda probleemi lihtne lahendada!

Meie samm-sammult juhiste abil saad lihtsalt ja kiiresti kontrollida, et kõik ID-kaardi kasutamiseks vajalikud pluginad oleks sinu Safari veebibrauseris lubatud. Kindlasti vaata  ka videojuhist.

Safari pluginate lubamine

NB! Kõige uuema ID-tarkvara ja vajalikud veebikomponendid saad salvestada ja paigaldada Paigalda ID-tarkvara lehelt.

Samm 1: ava Safari laiendused (Extensions)

Ava Safari veebibrauseris menüü „Safari“ ja vali sealt „Safari Exensions“.

inc-abi-browserid-seadistamine-pluginad-safari-1

NB! Vanematel Safari versioonidel asub plugin asukohas Preferences → Websites. Juhul, kui see on ka sinu veebibrauseris nii, tuleks sul oma brauserit kindlasti uuendada – isegi siis, kui sul on võimalik „token signing“ lubada ja ID-kaart hakkab tööle.

Samm 2: ava Extensions tab

Sulle avatakse laienduste aken – otsi sealt horisontaalsest ülemisest menüüst puzzle-ikooniga menüülink „Extensions“ ning klõpsa sellel. Seejärel kontrolli, et vasakmenüüs oleks linnuke valiku „Token Signing“ (iD-ikooniga link) ees.

inc-abi-browserid-seadistamine-pluginad-safari-2

Samm 3: kontrolli, kas kõik töötab

Pärast seda, kui oled Token Singing plugina kasutuse lubanud, peaks ID-kaardi kasutamine Safaris töötama. Vajadusel tee oma arvutile restart ja proovi uuesti.

Kui ID-kaart aga endiselt tööle ei hakka, kontrolli, et DigiDoc4 loeks sinu ID-kaardi andmed korrektselt sisse – ehk on asi kaardis või kaardilugejas. Samuti võid alati kasutada mõnda teist veebibrauserit (näiteks Firefox) või võtta ühendust ID-abiga.

Videojuhis Safari pluginate seadistamiseks