Smart-ID ja mobiil-ID teenuse RPUUID tunnuse määramine RIA DigiDoc mobiilirakenduses

RPUUID ehk RelyingPartyUUID on tasuline ärilistel eesmärkidel ligipääsu teenus mida haldab SK ID Solutions AS. Täiendavad ligipääsu parameetrid RelyingPartyUUID ehk RPUUID ja RelyingPartyName ehk teenusnimi on kättesaadavad SK e-teeninduses peale lepingu sõlmimist.

Miks on vajalik RPUUID tunnus määramine?

Kõigile ID-kaardi või/ja mobiil-ID, Smart-ID omanikele on ette nähtud isiklikuks tarbeks teatud hulk tasuta digiallkirju kuus. Piirangu alla lähevad vaid DigiDoc4 kliendi ja RIA DigiDoc mobiilirakenduse abil antavad digiallkirjad ehk siis dokumentidele antud allkirjad. Piirangut rakendatakse kasutaja arvuti IP-aadressi põhiselt. Igale IP-aadressile on ette nähtud teatud hulk digiallkirju kuus. Kui see piir on ületatud, tuleb oodata järgmise kuuni, mil allkirjade hulk taas nullitakse, või sõlmida digiallkirjade loomiseks leping teenusepakkujaga.

RIA DigiDoc seadete all on võimalik määrata mobiil-ID ja Smart-ID teenuse ligipääsu.

Selleks, et Smart-ID ja mobiil-ID teenusele ligipääsuks vajalikku RPUUID tunnust määrata tuleb:

1. Käivitada RIA DigiDoc rakendus.

2. Vajutada rakenduse paremas servas asuvale kolme punktiga ikoonile.

3. Avanenud aknast valida “Seaded“.

4. Määrata RPUUID tunnus “Ligipääs mobiil-ID ja Smart-ID teenusele” lahtrisse. Selleks klõpsake esmalt nuppu "Kasuta vaikeväärtust" ja seejärel sisestage sellele väljale vajalik kood/aadress.