Viga: Could not open HKEY_CURRENT_USERSoftware MicrosoftInternet ExplorerApproved Extensions

Juhul, kui lubatud laienduste kataloogi (Approved Extensions) kasutab ID-kaardi tarkvarale lisaks ka mõni teine programm, võib ID-tarkvara paigaldamine lõppeda veateatega: Could not open HKEY_CURRENT_USERSoftware MicrosoftInternet ExplorerApproved Extensions.  

Probleem puudutab Windows 7 ja Windows 8 kasutajaid. 

Windows 7  puhul näeb veateade välja nii: Windows 8 puhul näeb veateade välja nii:  
  veateade Windows 7 veateade Windows 8

Probleemi lahendamiseks tuleb “Approved Extensions” kataloog Windows registrist eemaldada. Saad seda teha kahel erineval moel: 

Approved Extensions kataloogi eemaldamine käsitsi: 

Windows 7 korral vajuta klaviatuuril Windowsi klahvi  (WinKey)  + R  ja kirjuta avanenud aknasse  regedit, vajuta  Enter.  Seejärel navigeeri kataloogi  HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerApproved Extensions  ning kustuta  Approved Extension  kataloog (parem hiireklikk ja rippmenüüst valik “kustuta”).  

Windows 8 korral vajuta klaviatuuril Windowsi klahvi  (WinKey)  + R  ja kirjuta avanenud aknasse  regedit, vajuta  Enter. Seejärel navigeeri kataloogi  HKEY_CURRENT_USER32SoftwareMicrosoftInternet ExplorerApproved Extensions ning kustuta  Approved Extension  kataloog (parem hiireklikk ja rippmenüüst valik “kustuta”).  

ID-abiliinilt saadud faili abil Approved Extensions kataloogi kustutamine: 

Juhul, kui oled algaja või tunned ennast Windowsi kataloogide eemaldamise juures pisut ebakindlana, saad alati hea nõu ID-abiliinilt: võta julgesti ühendust! Vähe sellest, ID-Abiliin saab sulle saata ka spetsiaalse faili, mis aitab vajaliku kataloogi sinu eest registrist eemaldada.  

Kui kõik oli edukas, siis õnnestub ID-kaardi tarkvara paigaldamine tavapäraselt. 

Oluline teada! 

Juhul, kui tarkvara paigaldus endiselt ei õnnestu, abi ei olnud ka ID-kaardi klienditoe ettevalmistatud failist ning kataloogi käsitsi kustutamisel kuvatakse järgmine veateade, saad olukorra siiski lahendada – see võtab lihtsalt pisut rohkem vaeva.  

image-129

Selleks, et saaksid siiski Approved Extensions  kataloogi kustutada, tuleb sul anda administraatoriõigustes kasutajale kontroll konkreetse kataloogi üle. Ära muretse: meil on sulle lihtsalt järgitavad juhised, mille põhjal tegutsedes kindlasti hakkama saad. Mis peamine: loe iga samm rahulikult läbi enne, kui tegutsema hakkad!  

Õiguste andmiseks toimi nii: 

  • Vajuta klaviatuuril Windows’i klahvi  (WinKey)  + R  ja kirjuta avanenud aknasse  regedit  ning vajuta  Enter.   
  • Avaneb Registry Editor. Navigeeri mööda parempoolset kataloogipuud viimase kirjeni  HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerApproved Extensions 
  • Muuda katloog aktiivseks ning tee parem hiireklõps, et avaneks rippmenüü, mis on kujutatud alumisel pildil. 
  • Klõpsa avanenud paremmenüüs lingil  „Premissions“
image-131

Seejärel avatakse sulle nimekiri arvutikasutajatest. Muuda aktiivseks iseenda kasutajanimi – meie pildinäitel on selleks “Martin”. 

image-128

Juhul, kui sinu kasutajanime ei kuvata, kliki hiirega “Add..” nupul.  

Seejärel avaneb järgmine aken. Kirjuta tühja kasti osa oma arvutikasutaja nimest (arvutikasutaja nimi on näha Start menüüs üleval või kasutaja infos juhtpaneelil). Kui osa nimest on kirjutatud, võib klõpsata paremal olevat nuppu   „Check Names“.  

image-132

Kui nimi langeb piisavalt kokku või on täpne tegeliku kasutajanimega, siis on kasutaja tuvastatud ja arvuti kinnitab seda lisades täispika kirjelduse kasutajast. Valik kinnita all servas oleva nupuga  „OK“

image-130

Järgmisena avanenud aknas saad sa määrata, millisele kasutajale milline kontroll antakse. Tee linnuke “Allow” tulbas “Full Control” õigusel ja kinnita oma valik, vajutades ekraani allosas oleval “OK” nupul.  

image-133

Lõpetuseks sulge kõik aknad peale  Registry Editor’i. Seal tee uuesti valik parema hiireklõpsuga  „Approved Extensions“  kataloogil ning avanenud rippmenüüst vali  “Delete”. Kui veateadet ei kuvata, on kataloog edukalt kustutatud. Nüüd jätka ID-kaardi tarkvara paigaldust tavapäraselt!