Uudised

E-hääletuse looja Tarvi Martens pälvis rahvusvahelise tunnustuse

07.11.2007

Eesti e-hääletuse tehnilise lahenduse looja Tarvi Martens saab teise eestlasena Rahvusvahelise Noortekoja (Junior Chamber International) väljapaistva noore inimese auhinna.

Rahvusvaheline Noortekoda tunnustab igal aastal maailmas kümmet alla 40-aastast inimest, kes on silma paistnud oma saavutustega kas ärilises, ühiskondlikus või isiklikus arengus, teatas organisatsiooni Eesti üksus.

Kandidaate valitakse äri, poliitika, akadeemilise tegevuse, kultuuri, eetika, meditsiini, religiooni, sotsiaalse ja ühiskondliku tegevuse ning isikliku täiustumise kategooriates.

Maailma väljapaistva noore inimese auhinnale esitasid sel aastal 42 riiki 157 kandidaati, kelle hulgast hindamiskomisjon nimetas 10 laureaati.

Eestlastest on sama auhinna saanud 1993. aastal Mart Laar tollase noorima demokraatiameelse peaministrina Euroopas.

Martens, kes juhtis nii Euroopas kui Ameerikas palju tähelepanu pälvinud uuenduslikku üleriigiliste e-hääletuse projekti, on üks Eesti paremaid infoturbe spetsialiste.

Lisaks e-hääletusele on Martensi tööks olnud ID-kaardi lahenduste väljatöötamine. Ta juhib Sertifitseerimiskeskuses sertifitseerimisteenuste valdkonda, on tegelenud avaliku sektori andmesidevõrkude arendusega ning nõustab valitsust ülalnimetatud teemadel.

Auhind antakse Martensile üle 6. novembril Rahvusvahelise Noortekoja maailmakongressi Türgis, Antalyas.

Allikas: BNS


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.



  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge