Uudised

Eesti e-valimiste süsteemi looja Tarvi Martens valiti eile maailma kõige silmapaistvamaks nooreks teaduse ja tehnoloogia valdkonnas

07.11.2007

Eile, 6. novembril pärjati Eesti e-valimiste süsteemi looja Tarvi Martnes Antalyas JCI Maailmakongressil prestiižse TOYP (The Outstanding Young Person) auhinnaga teadus- ja tehnoloogia valdkonnas. Valik langetati 125-st erinevast riigist esitatud kandidaatide vahel.

TOYP auhind antakse kõige silmapaistvamatele noortele inimestele üle maailma, kes on üles näidanud märkimisväärseid saavutusi.

“Ma olen uhke oma väikse ja vapra riigi üle, mis pakub noortele inimestele nagu mina suurepäraseid võimalusi luua silmapaistvaid ja innovatiivseid asju,” ütles Tarvi Martens auhinna kättesaamisel tuhandetele noortele liidritele üle maailma, kes aplodeerisid Tarvi Martensit tunnustades püsti seistes.

Maailma TOYP auhinna laureaatide hulka on kuulunud sellised inimesed nagu Ameerika Ühendriikide president J. F. Kennedy, jäähokikuulsus W. Gretzky, Hongkongi näitleja-produtsent Jackie Chan ja paljud teised. Eestlaste hulgast on Maailma TOYP auhinna saanud Mart Laar kui noorim peaminister Euroopas aastal 1993 poliitika, seadusloome ja valitsuse kategoorias.

Auhind Silmapaistvale Noorele Inimesele (The Outstanding Young Person – TOYP) on rahvusvahelise ulatusega üritus, mida korraldab organisatsioon JCI (Junior Chamber International). Igal aastal tunnustab JCI enim silmapaistnud noort inimest kümnes erinevas kategoorias: ettevõtluse, poliitika, teadus ja tehnoloogia, akadeemilise tegevuse, kultuuri, eetika, meditsiini, rahu ja inimõiguste, ühiskondliku tegevuse ning isikliku täiustumise kategoorias. Esmakordselt anti TOYP auhind välja aastal 1938.

JCI on ülemaailmne aktiivseid kuni 40-aastaseid juhte ja liidreid ühendav organisatsioon, kuhu kuulub enam kui 200 000 liiget kokku 125 riigist. JCI asutati 1944. aastal eesmärgiga arendada noorte juhioskusi ja sotsiaalset vastutustunnet ning toetada noorte ettevõtlikkust. JCI Estonia ühendab endas 13 kohalikku koda üle Eesti, mis koondab ligi 500 inimest.

Anneli Ohvril
JCI Estonia asepresident


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge