Uudised

Eesti ja Soome peaministrid digiallkirjastasid riikidevahelise IKT koostöömemorandumi

11.12.2013

Eesti ja Soome peaministrid Andrus Ansip ja Jyrki Katainen allkirjastasid digitaalselt kahe riigi koostöömemorandumi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas. See on teadaolevalt esimene digiallkirjastatud rahvusvaheline kokkulepe maailmas, mis on sõlmitud ID-kaarte kasutades.

Peaministrid allkirjastasid koostöömemorandumi digitaalselt 10. detsembril - peaminister Ansip Tallinnas ning Katainen Helsingis.

Uus ID-kaardi baastarkvara versioon toetab nüüd ka Soome kodaniku ID-kaarti, võimaldades Eesti ja Soome riigiasutustel teavet vahetada, ettevõtetel ja inimestel lepinguid sõlmida ja muid dokumente digiallkirja abil vahetada.

Koostöömemorandumi ühe keskse kokkuleppena hakatakse koos soomlastega riiklikku andmevahetuskihti ehk X-tee lahendust ühiselt edasi arendama. Suurim kasu seisneb selles, et kodanikelt ja asutustelt küsitakse andmeid vaid üks kord. Koostöö aluseks on Eestis kasutusel olev riiklik andmevahetuskiht ehk X-tee senine lahendus. Soomes X-tee laadse lahenduse kasutuselevõtu najal hakatakse pakkuma ka piiriüleseid e-teenuseid, esimesed pilootprojektid on 2014. aastal selleks valmimas.

Allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge