Isikuandmete faili lugemine ID-kaardilt

IDUtil

IDUtil võimaldab ID-kaarti kasutada eeskätt autonoomse külaliste registreerijana. Näiteks Powerpoint-esitluse kooseisus või veebilehel. Kuid kasutusalad ei ole sellega piiratud ja seda moodulit võiks kasutada ükskõik millises kodanikke registreerivas Windowsi keskkonna rakenduses. Isikute identifitseerimine toimub ID-kaardilt vabalt loetava isikuandmete faili abil, selle kasutamiseks ei ole ID-kaardi omanikul vajalik sisestada PIN-i.

Tarkvara on kõigile allalaadimiseks ja kasutamiseks tasuta.

Tarkvara (IDUtil) töötab põhimõttel "as is". Tarkvara tootja (IT Grupp) ei võta endale mingit vastutust selle tarkvara kasutamisest tulenevate tagajärgede eest. Tarkvara on kirjutatud hoolikalt, kuid tootja ei saa garanteerida, et see on veavaba. Kõik tarkvara edasiarendused, veaparandused ei kuulu tarkvara juurde, küll aga saab neid tootjalt täiendavalt tellida. Lae IDUtil alla. NB! IDUtil ei toeta 2011. aastast välja antavaid ID-kaarte.

Eidenv.exe

IDUtil komponendi asemel on võimalik kasutada ka uue ID-kaardi baastarkvara koosseisus levitatavat käsurea programmi "eidenv", mis analoogiliselt IDUtil-iga võimaldab ID-kaardilt isikuandmete faili andmeid välja lugeda sh ka alates 2011. aastast väljastatud ID-kaartide puhul.

https://installer.id.ee/ veebilehel kättesaadava ID-baastarkvara installeerimise järgselt paigaldatakse käsurea programm Windowsi op. süsteemi puhul vaikimisi C:\Program Files (x86)\Estonian ID Card\ kataloogi. Linux'i distributsioonides on programm leitav asukohast /usr/bin/eidenv. 

Programmi abiinfo kuvatakse välja käivitades programmi "-h" võtmega.

NB! Alates ID-tarkvara versioonist 3.12 nimetatud programme ID-tarkvara koosseisus enam ei levitata.

Kui sul on eidenv rakendust endiselt vaja kasutada, siis seda levitatakse OpenSC pakiga, mille saad allalaadida siit.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge