Kuidas paigaldada sertifikaate Windowsi sertifikaadihoidlasse

Windows hoiab sertifikaate süsteemses sertifikaadihoidlas (Certificate Store). Kui sertifikaat on ühe korra hoidlasse paigaldatud, saavad seda sealt edaspidi kasutada kõik programmid, mis hoidlaga suhelda oskavad. ID-kaardi tarkvara paigaldab kõik vajalikud sertifikaadid automaatselt. Seda võib aga teha ka käsitsi.

Eesti ID-kaardiga autentimiseks on vajalikud järgmised sertifikaadid: JUUR-SK, EE Certification Centre Root CA, ESTEID-SK, ESTEID-SK 2007, ESTEID-SK 2011. Kõik sertifikaadid on kättesaadavad siit.

Alljärgnevalt juhendame, kuidas paigaldada endale SK juursertifikaati arvutisse, kus varem midagi ID-kaardiga seotut pole olnud.

1. Salvesta www.sk.ee/certs lehelt endale arvutisse SK juursertifikaat (JUUR-SK) (ükskõik, kas DER- või PEM-vormingus).

2. Leia sertifikaat arvuti kettalt üles ja ava see, näiteks tee Windows Exploreris failile topeltklõps. Näed järgmist pilti.

3. Klõpsa "Install Certificate...". Näed järgmist akent.

4. Klõpsa "Next". Näed järgmist pilti.

5. Jäta valituks valik "Automatically select the certificate store based on the type of certificate" ja klõpsa "Next". Näed järgmist pilti.

6. Klõpsa "Finish". Näed järgmist pilti. See pilt tähendab, et Sinult küsitakse kinnitust, kas soovid lisada vastava sertifikaadi usaldatud sertifikaatide nimekirja. Kuna usaldatud sertifikaadist tulenevad kõik muud sertifikaadid, on äärmiselt oluline, et veenduksid selle sertifikaadi õigsuses. Kontrolli SK leheküljelt, et kuvatav sertifikaadi sõrmejälg "Thumbprint (sha1)" langeks kokku SK leheküljel oleva sõrmejäljega (arvestamata tühikuid).

7. Kui oled veendunud sertifikaadi õigsuses, klõpsa "Yes". Näed järgmist pilti ja sertifikaat ongi paigaldatud.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge