Mis on juurdepääsutõend ja mida tähendab 10 allkirja piirang?

Mis on juurdepääsutõend?

 
Juurdepääsutõend annab ligipääsu SK ID Solutions AS (SK) kehtivuskinnituse teenusele. Kehtivuskinnitusteenus lisab antud digitaalallkirjale automaatselt elektrooniline märke, mis määratleb ära allkirja andmise aja ja näitab, et allkirja andmiseks kasutatud sertifikaat sel hetkel kehtis. 
 
Ilma juurdepääsutõendita DigiDoc3 kliendis allkirjastada ei saa.
 
NB! Alates ID-tarkvara versioonist 3.9 paigaldatakse juurdepääsutõend automaatselt koos tarkvaraga. Tõendi uuendamine on võimalik vaid ID-tarkvara uuendades. Personaalse juurdepääsutõendi tellimine ei ole enam võimalik.
 
Kõige uuema ID-tarkvara saab alla laadida aadressilt installer.id.ee. Mac OSX kasutajad peavad laadima alla DigiDoc3 klient programmi viimase versiooni Apple App Store-st.  
 
Juurdepääsutõendit ei ole vaja, kui võrgust kust kehtivuskinnituse päring tehakse on IP aadressi põhine ligipääs SK kehtivuskinnituse teenusele. IP põhine ligipääs on SK lepingulisel kliendil.
 

Mida tähendab 10 allkirja piirang?

 
SK on eraõigusliku ettevõttena võtnud enesele missiooni pakkuda igale ID-kaardi omanikule/kasutajale dokumentide digiallkirjastamisel kehtivuskinnitusteenust tasuta. Paraku on see seotud igal juhul mingite limiitidega, sest teenuse haldamine, arendus ja tegevuses hoidmine on seotud kuludega, mida SK saab kompenseerida vaid teenuse müügist.
 
Igal ID-kaardi/digi-ID/Mobiil-ID omanikul on lubatud anda DigiDoc3 kliendiga või DigiDoc Clientiga kokku 10 allkirja kuus tasuta. Siia arvestusse ei lähe allkirjad, mis on antud erinevate e-teenustes (interneti pangad, eesti.ee portaal jms), e-teenustes antavate allkirjade hulk ei ole mitte mingi moel piiratud. 
 

Kui vajad ligipääsu kehtivuskinnituse teenusele ametialaseks kasutamiseks, siis tuleb tellida IP aadressi- või juurdepääsutõendipõhine ligipääs SK kehtivuskinnituse teenusele. Ligipääsu saad tellida www.sk.ee.

Kui teil on aga soov endiselt teenuse vabakasutuseks ka nimetatud 10 allkirja limiidist suuremates mahtudes, siis on võimalik tarbida ka riigi poolt hallatavas http://www.eesti.ee portaalis asuvat allkirjastamise veebiteenust, mis on küll pisut ebamugavam kui DigiDoc klientprogrammi kasutus, kuid siiski endiselt tasuta võimalus, mida riik on otsustanud kodanikele pakkuda.

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge