DigiDoc3 klient - Viga 162: Failed to validate signature / libdigidoc code: 162 message: Signers cert does not have non-repudiation bit set!

Alates ID-kaardi baastarkvara versioonist 3.6 võidakse kuvada DigiDoc3 kliendis allkirja kehtetuna ning "Vaata üksikasju" all on näha veateade: libdigidoc code: 162 message: Signers cert does not have non-repudiation bit set!

Antud dokumendi puhul ei ole tegu digiallkirjaga Eesti Digitaalallkirja seaduse mõttes. Kehtiv digiallkiri peab olema antud sertifikaadiga, mis peab sisaldama kasutusala Non-repudiation.

  • Kui oled saanud sellise faili, siis teavita faili saatjat, et tegu on vigase failiga.
  • Kui oled ise sellise faili autor, siis loo digiallkirjastatud fail uuesti ja kontrolli, et allkirjastamisel küsitakse sinu käest kindlasti PIN2 koodi. Kui allkirjastamine toimus sinu ettevõtte infosüsteemis, siis teavita süsteemi administraatorit.

Varasemad versioonid DigiDoc3 kliendist, SK Digidoc Client või muud allkirjade verifitseerimist võimaldavad keskkonnad võivad kuulutada allkirja ekslikult kehtivaks, kuid tegu ei ole digiallkirjaga Digitaalallkirja seaduse mõttes.

Tarkvara versioonis 3.6 on tehtud olulise mõjuga turvaparandusi, mis mõjutavad just allkirjade verifitseerimist. Lisatud on täiendavaid kontrolle näiteks allkirja verifitseerimisel on lisatud sertifikaadis määratud võtme kasutusala kontroll.

Sellised vigased digiallkirjastatud failid saavad tekkida juhul kui rakenduses on kasutatud teeki, mis ei sisalda kontrolle, kas allkiri antakse korrektse rolliga sertifikaadiga. Üks levinumaid olukordi on kui allkirjastamisel rakendus ei kontrolli kumba sertifikaadiga allkirjastatakse, kas autentimiseks mõeldud või allkirjastamise sertifikaadiga.

Lisainfot teekide kohta leiab aadressilt https://www.id.ee/?id=30290


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge