DigiDoc3 klient - Allkiri kehtetu, Viga 166: ERROR 166 Invalid signature value! Missing or wrong asn.1 signature structure

Alates ID-kaardi baastarkvara versioonist 3.7 võidakse kuvada DigiDoc3 kliendis digiallkirja kehtetuna ning "Vaata üksikasju" all on näha veateade: ERROR 166 Invalid signature value! Missing or wrong asn.1 signature structure

Tegu on vigase digiallkirjastatud konteineriga ja selle allkiri ei ole kehtiv.

  • Kui oled saanud sellise faili, siis teavita faili saatjat, et tegu on vigase failiga.
  • Kui oled ise sellise faili autor, siis uuenda oma ID-kaardi tarkvara installer.id.ee lehel ja loo seejärel digiallkirjastatud fail uuesti.

Varasemad versioonid DigiDoc3 kliendist, SK Digidoc Client või muud allkirjade verifitseerimist võimaldavad keskkonnad võivad kuulutada allkirja ekslikult kehtivaks. Tegu on igal juhul vigase digiallkirjastatud konteineriga ja selle allkiri ei ole kehtiv.

Tarkvara versioonis 3.7 on tehtud olulise mõjuga turvaparandusi, mis mõjutavad just allkirjade verifitseerimist. Lisatud on täiendavaid kontrolle, mis kontrollivad allkirja krüptograafilist terviklust. 

Sellised vigased digiallkirjastatud failid saavad tekkida teadaolevalt juhul kui ID-kaardiga allkirjastaja arvutis on aastatel 2008-2010 levitatud ID-kaardi tarkvara Mac OSX 10.4 ja 10.5 operatsioonissüsteemidele. Lisainfot vigase tarkvara tuvastamiseks leiab siit.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge