Kuidas teha kindlaks digiallkirjastatud dokumendi täpne allkirjastamise aeg?

Juhul kui on tegemist digitaalselt allkirjastatud dokumentidega, kus allkirja andmise aeg osutub oluliseks tunniajase täpsusega, siis allkirja andmise täpset aega saab verifitseerida DigiDoc portaalis.

Eestis arvestatakse dokumendi allkirjastamise hetkeks seda, mil tehti allkirjastamisel kasutatava sertifikaadi kehtivusinfo päring (OCSP vastuse ehk kehtivuskinnituse andmise aeg). Digiallkirjastatud dokumendi andmetesse läheb see UTC ajana. 

Digiallkirjastamise rakenduste või digiallkirjastamise toega infosüsteemide arendajad peavad oma rakenduses kellaaja kuvamisel arvestama, et digiallkirjastatud failis on UTC aeg ning peavad tegema vastavad teisendused selle kuvamisel.

Alates DigiDoc3 klient 3.8 versioonist kuvatakse allkirjastamise aega läbivalt samade reeglite järgi. Täpsemalt 3.8 versioonis tehtud muudatustest loe siit.

NB! DigiDoc3 tarkvara kuni 3.7.2 versioonini (kaasa arvatud) arvestab aga digiallkirjastatud dokumendi allkirjastamise aega UTC ajast. Arvutid üldjuhul näitavad aega sellisena nagu on nende hetke seadistus seoses Greenwichi ajaga. DigiDoc3 klient töölaua tarkvara lähtub arvuti ajavööndi seadetest ja arvutab selle pealt allkirjastamise aja. 

Sellest tulenevalt kui digiallkiri on antud talveajal, mil Eesti paikneb UTC +2 ajavööndis, kuid vaadates seda suveajal oleme UTC +3 ajavööndis, esineb allkirjastamise ajas tunnine erinevus. Kui allkirja vaadata DigiDoc3 kliendiga mitte Eesti ajatsoonis olles siis võivad olla erinevused teised.  


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge