DigiDoc3 klient kuvab allkirja lisamisel hoiatust formaadi vea kohta

Alates ID-tarkvara versioonist 3.8 on kasutusel allkirja kehtivuse kuvamisel uus staatus: Allkiri on kehtiv (hoiatusega). NB! Allkirjale kehtivad piirangud.

Selline fail on tehniliselt vigane, ent dokumendil olev allkiri on juriidiliselt kehtiv. Kui dokumendile üritatakse allkirja lisada, kuvatakse hoiatus:

 

Informeerige palun kindlasti vigasest dokumendist ka selle koostajat. Mõni asutuse infosüsteem või varasem ID-tarkvara versioon võib seda allkirja lugeda kehtivaks või ka kehtetuks. Ka tulevikus võib tekkida probleeme vigase faili avamisega.

Siiski on tegemist juriidiliselt kehtiva allkirjaga.

Võimalikud põhjused, miks selline dokument vigaseks loetakse:

  • <DataFile> elemendis on puudu xmlns atribuut. Tehniline lisainfo. Antud dokumendile allkirja lisamine ja olemasoleva allkirja eemaldamine ei ole võimalik.
  • JDigiDoc teegi viga, mille tõttu loodavatel allkirjadel allkirja XML-is X509IssuerName ja X509SerialNumber elemendid on vales nimeruumis. Avaldus muuhulgas ka DigiDocService kasutamisel või allkirjastamisel DigiDoc portaalis. Selle vea puhul oli dokumendile allkirja lisamine ja allkirja eemaldamine DigiDoc3 klient versioonis 3.8.0 oli keelatud. Alates versioonist 3.8.1 on piirang eemaldatud.

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge