DigiDoc3 teade: sertifikaatide usaldusnimekirja uuendamine ebaõnnestus

DigiDoc3 klient tarkvara avades kuvatakse veateade: 

Digiallkirjade kehtivuse kontrollimiseks kasutatav sertifikaatide usaldusnimekirja uuendamine ebaõnnestus. Palun kontrolli oma arvuti internetiühendust ja kas sinu arvutis on kõige uuem ID-tarkvara versioonKas soovid allkirjade verifitseerimiseks kasutada aegunud usaldusnimekirja?

Veateade viitab, et allkirjade kontrollimiseks ja andmiseks vajaliku usaldusnimekirja uuendamine ei õnnestunud. Aegunud usaldusnimekirja kasutamine on lubatud, ent sul ei pruugi olla võimalik osade allkirjade kehtivust kontrollida.  Kui vajutad "Jah" siis kasutatakse aegunud sertifikaatide usaldusnimekirja, kui vajutad "Ei" siis kuvatakse kõik allkirjad staatusega teadmata ja allkirjastamine ebaõnnestub. 
 
Kontrolli, et sul oleks arvutis kõige uuem ID-tarkvara, vajadusel uuenda tarkvara installer.id.ee. Probleem võib olla ka internetiühenduses, mis on vajalik, et usaldusnimekirja uuendada. Võimalik, et sinu tööandja või internetiteenuse pakkuja on keelanud pöörduda aadressile, kus usaldusnimekirja alla laaditakse. Vaata veebiaadresse kuhu tarkvara pöördub siit.
 
 Alates versioonist 3.10 kasutab DigiDoc3 klientprogramm BDOC ja ASiC-E formaadis digiallkirjastatud failide puhul sertifikaatide usaldusväärsuse kontrollimiseks usaldusnimekirju ehk TSL-e (Trust Service Status List). TSL on kasutusel nii dokumendi allkirjastamisel kui allkirja valideerimisel. Vaikimisi on tarkvaras sisse lülitatud automaatne TSL uuenduste kontroll - DigiDoc3 kliendi igal käivitamisel kontrollitakse, kas arvutis olevad TSL nimekirjad on kõige värskemad ja vajadusel laetakse alla uuem versioon. 
 
TSL nimekirja käsitsi paigaldamise juhendi administraatoritele leiab siit.

KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge