Kõik oluline BDOC formaadist – korduma kippuvad küsimused

Paljud digiallkirjastatud failid on nüüd BDOC formaadis. Oleme koostanud enamlevinud küsimustest abimaterjali küsimus - vastus vormis. Detailsemalt saad BDOC formaadi kohta lugeda siit.

K: Laadisin pangast alla maksekinnituse (BDOC formaadis) ja ma ei saa seda oma arvutis avada. 

V: Windows’i kasutajad uuendage ID-tarkvara aadressilt installer.id.ee. Mac OSX kasutajad laadige alla DigiDoc3 klient programmi viimane versioon Apple App Store-st.

K: Sain BDOC formaadis dokumendi ja ma ei saa seda oma arvutis avada. 

V: Windows’i kasutajad uuendage ID-tarkvara aadressilt installer.id.ee. Mac OSX kasutajad laadige alla DigiDoc3 klient programmi viimane versioon Apple App Store-st.

K: Sain digiallkirjastatud dokumendi, soovin lisada sellele BDOC allkirja.

V: Ava dokument DigiDoc3 programmiga ja lisa allkiri. Programm lisab alati allkirja samas formaadis, milles on DigiDoc konteiner loodud.

K: Sain BDOC formaadis faili ja ma ei saa seda oma arvutis avada, kuigi olen uuendanud DigiDoc3 programmi. Veateade: Ümbriku avamisel tekkis viga - BDoc.cpp:107 BDoc1 container altering is unsupported

V: Tegu on vanas formaadis (BDOC 1.0) dokumendiga ja see ei ole enam toetatud, neid ei saa avada ega neile allkirju lisada.  Ainus võimalus on paluda dokumendi saatjal uuendada ID-tarkvara (vähemalt versioon 3.8), luua ja allkirjastada dokument uuesti ja saata teile.

K: Saatsin BDOC formaadis dokumendi aga saaja ei saa seda avada.

V: Saaja peab uuendama oma arvutis ID-tarkvara. Windows’i kasutajad saavad kõige uuema ID-tarkvara aadressilt installer.id.ee. Mac OSX kasutajad peavad laadima alla DigiDoc3 klient programmi viimase versiooni Apple App Store-st.

K: Ma ei saa pangas allkirjastada (pank kasutab BDOC formaati). 

V: Uuenda ID-tarkvara aadressilt installer.id.ee. Kui kasutad ID-tarkvara viimast versiooni, siis kontrolli, et veebilehitseja seaded on korrektsed, tutvu vastavate juhenditega

K: Saatsin BDOC formaadis dokumendi ja saaja ei saa seda oma arvutis avada, kuigi tal on DigiDoc3 klient tarkvara uuendatud. Veateade: Ümbriku avamisel tekkis viga - BDoc.cpp:107 BDoc1 container altering is unsupported

V: Uuenda ID-tarkvara, loo ja allkirjasta dokument uuesti ning edasta saajale. Windows’i kasutajad saavad kõige uuema ID-tarkvara aadressilt installer.id.ee. Mac OSX kasutajad peavad laadima alla DigiDoc3 klient programmi viimase versiooni Apple App Store-st.

Tegu on vanas formaadis (BDOC 1.0) dokumendiga ja see ei ole enam toetatud, neid ei saa avada ega neile allkirju lisada.

K: Soovin luua BDOC formaadis digiallkirja. Mul on arvutis DigiDoc3 programmist versioon 3.8 või 3.9.

V: Ava DigiDoc3 programm, vali „Seaded“ ja määra alajaotuses “Üldine” vaikimisi failiformaadiks BDOC. Tee seda enne, kui lisad dokumendi ümbrikusse (konteinerisse). Edaspidi on kõik sinu poolt loodavad dokumendid BDOC formaadis.

K: Mul on Windows XP, kuidas saan luua BDOC formaadis allkirjastatud dokumenti?

V: Uuenda ID-tarkvara aadressilt installer.id.ee. Ava DigiDoc3 programm, vali „Seaded“ ja määra alajaotuses “Üldine” vaikimisi failiformaadiks BDOC. Tee seda enne, kui lisad dokumendi ümbrikusse (konteinerisse). Edaspidi on kõik sinu poolt loodavad dokumendid BDOC formaadis.

K: Allkirjastamisel DigiDoc3 programmis kuvatakse veateade: Kontrollige oma arvuti kella

V: BDOC formaadis allkirjastamisel on oluline, et arvuti kuupäev ja kellaaeg on õiged. See viga kuvatakse siis, kui allkirjastamiseks kasutatava arvuti aeg erineb kehtivuskinnituse ajast rohkem kui 2 minutit. 

K: Kui ma ID-tarkvara ei uuenda, kas võin jätkata DDOC formaadis allkirjade andmist?

V: Me ei soovita, sest DDOC formaadis faili ei aktsepteerita juba täna osade ettevõtete ja asutuste poolt. 

K: Sain DDOC formaadis dokumendi. Soovin anda sellele BDOC allkirja.

V: DDOC formaadis dokumendile ei saa anda BDOC allkirja. Soovita dokumendi koostajal luua, allkirjastada ja saata dokument uuesti, BDOC formaadis.

Kui see ei tule kõne alla, siis lisa DDOC konteiner BDOCi ja lisa sinna oma allkiri juurde. Juhendi selleks leiad siit.

K: Kui kaua saan veel DDOC formaadis allkirju anda?

V: 1. veebruaril 2016 avaldati ID-tarkvarast versioon 3.12, kus ei ole võimalik DDOC formaadis konteinerite loomine ja allkirjade lisamine.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge