Uudised

Arendajate infokiri #7

24.03.2015

Sinu ees on Sertifitseerimiskeskuse värske uudiskiri, kust leiad väga olulist infot Chrome’is allkirjastamise, ID-tarkvara uue versiooni ja BDOC formaadi kohta.

Infokirja edastame soovijatele e-kirja teel ning teeme selle sisu uudisena kättesaadavaks ka id.ee veebis.

Muudatused veebilehitsejas Chrome

 • Alates Chrome versioonist 42 kaotatakse praeguste allkirjastamismoodulite tugi, mis tähendab, et kõik e-teenuste pakkujad peavad arvestama infosüsteemi täiendamisega. Milliseid muudatusi täpselt tegema peab, saab teada siit.
 • 27. märtsil toimub RIAs arendajatele infopäev "Digitaalallkirjastamise muudatused veebilehitsejas Chrome". Rohkem infot ja registreerimine siin.
 • Chrome lõpetab SHA-1 räsialgoritmiga sertifikaatide toe ning kuvab hoiatusi veebilehtedel, mis kasutavad SHA-1 räsialgoritmiga signeeritud SSL-sertifikaate. Kas teie veebiserveris kasutusel olev SSL-sertifikaat kuvatakse Chrome’is hoiatusega saab teada siit.  Rohkem infot on siin.

Oluline info arendajatele 

 • 5. märtsil avaldati ID-tarkvara versioon 3.10. Millised muudatused sisse viidi ja millised vead parandatud said, on kirjas siin. Üldine info siin.
 • Paljude Eesti ettevõtete ja asutuste infosüsteemide väljastatud digiallkirjastatud dokumendid on juba BDOC formaadis. BDOC formaadis allkirjastatud dokumendid vastavad rahvusvahelistele standarditele ning kasutavad oluliselt turvalisemaid räsi- ja krüptoalgoritme. Ka ID-kaardi tarkvara versioonis 3.10 on DigiDoc3 klientprogrammis BDOC määratud vaikimisi allkirjastamisformaadiks ning Eesti suurimad pangad on juba BDOCi kasutusele võtnud. BDOC formaadile üleminekuks on tehniliselt mitmeid võimalusi. Sobiva lahenduse valimisel saab abi siit.
 • Abimaterjaliks allkirjastamise formaadi valiku tegemisel oleme loonud ülevaatlikud tabelid ID-tarkvara komponentide erinevates versioonides läbi aegade toetatud digiallkirjastatud konteineri formaatidest. Tabel ja näidisfailid on kättesaadavad siit.
 • Pane oma hääl maksma! Uuendame Mobiil-ID teenust, et see oleks veel lihtsamini e-teenustega integreeritav. Sul on hea võimalus kaasa rääkida
  ja öelda, mida sa meie uuendusmõtetest arvad. Selleks klõpsa siin.
 • Alates versioonist 3.10 kasutab DigiDoc3 klientprogramm BDOC/ASiC-E formaadis dokumentide puhul sertifikaatide usaldusväärsuse kontrollimiseks usaldusnimekirju (TSL-e), mille alusel verifitseeritakse nii Eesti kui ka teiste Euroopa Liidu liikmesriikide kodanike antud digitaalallkirju. Kuidas TSL nimekirjad DigiDoc3 kliendi tööd mõjutavad ja mida administraatorid ning integraatorid teadma peavad, on kirjas siin! TSL nimekirjad on kasutusel ka libdigidocpp ja digidoc4j teekides, mille kohta leiab rohkem infot vastavate teekide dokumentatsioonist.
 • Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimiseks DigiDoc3 kliendis on vajalik testsertifikaatide käsitsi seadistamine! Arvestage, et DDOC ja uue BDOC/ASiC-E formaadi puhul on seadistamine erinev. Rohkem infot siin.
 • Alates ID-tarkvara ver. 3.10 on muudetud krüpteerimist, kasutatakse nö „otse“ krüpteerimist ilma DDOC vahekonteinerita. Soovitused DigiDoc teekide kasutajatele ilma DDOC vahekonteinerita krüpteerimiseks on kättesaadavad sellelt lingilt. DigiDoc krüpto tarkvara kuni versioonini 3.8 kuvab selliste failide dekrüpteerimisel veateate ning vajalik on tarkvara uuendamine. Lisainfo siin.

Uudised

 • RIA tellimusel on valminud mahukas analüüs võimalustest laiendada ID-tarkvara mobiilsetele platvormidele. Analüüs asub siin.

 

Sertifitseerimiskeskus

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale. • Vaata juhendit
 • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

       

 • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge