@eesti.ee e-posti suunamine ja suunamiste vaatamine DigiDoc4 kliendiga

Kõik ID-kaardi omanikud saavad koos kaardiga ka ametliku e-posti aadressi isikukood@eesti.ee ja eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee.

@eesti.ee aadress on mõeldud riigiasutuste ja inimese vaheliseks ametlikuks suhtlemiseks. Riigiasutused võivad saata sinna ametlikke teateid ja sulle vajalikku teavet. Loomulikult võid seda aadressi kasutada ka igapäevaseks suhtlemiseks.

@eesti.ee aadressiga on seotud server, mis suunab sinu @eesti.ee aadressile tulnud kirjad ümber mõnele meiliaadressile, mida oled harjunud kasutama. See võib olla näiteks hot.ee, mail.ee, gmail.com aadress või ka sinu töökoha aadress, kui tööandja nõustub isiklike kirjade töömeilile saatmisega. Info kindlaks kohalejõudmiseks võid @eesti.ee aadressi suunata mitmele aadressile.

Oma @eesti.ee aadressi seadistamiseks pöördu veebiaadressile www.eesti.ee ja logi ID-kaardi või Mobiil-ID-ga sisse. Rohelisel ribal näed linki „Minu asjad“. Sellele klõpsates avaneb lehekülg, mille vasakpoolses menüütulbas on link „E-post“. Sellele klõpsates pääsed leheküljele, kus on e-posti kasutamise tingimused, millega pead nõustuma. Kui vajutad nupule „Loo konto“, suunatakse sind e-posti seadistamise leheküljele.

Seadistamise leheküljel tuleb sisestada meiliaadress, millele soovid oma @eesti.ee aadressi suunata. Kui soovid lisada rohkem kui ühe aadressi, siis klõpsa nupule „Lisa“. Kui rohkem aadresse lisada ei soovi, siis vajuta nupule „Salvesta“. Lisaks saad valida, kas soovid kasutada rämpspostifiltrit, rämpsposti kustutada või rämpsposti märgistada, kuid kirja siiski edasi saata.

Kui oled lisanud kõik meiliaadressid, kuhu soovid oma @eesti.ee aadressi suunata, vajuta nupule „Salvesta“. Seejärel saadetakse riigiportaalist lisatud meiliaadressidele kinnituskiri. Järgi saadetud kirjas olevaid juhiseid ning klõpsa lingil, mis aktiveerib edasisuunamisaadressi. Kui suunamine õnnestub, tuleb sellekohane teade nii riigiportaali eesti.ee ekraanile kui saad suunamisel määratud aadressile kirja.

Oma valikuid saab vaadata DigiDoc4 kliendist:

  • Ava DigiDoc4 klient
  • Sisesta ID kaart
  • Vali menüüst Minu eID
  • Ava menüü > EESTI.EE POSTI SUUNAMINE

 

 

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge