PIN-koodid ja turvalisus

Selleks, et saaksid ID-kaarti (digi-IDd jms), mobiil-IDd või Smart-IDd elektrooniliselt kasutada, vajad PIN-koode. Kindlasti tuleks sulle automaatselt väljastatud PIN-koodid esimesel võimalusel ära muuta: selliste vastu, mida sul on lihtne meeles pidada, teistel aga keeruline ära arvata. Siit rubriigist leiad lihtsasti järgitavad juhised peamisteks PIN-koodidega seotud tegevusteks.

 • Mobiil-ID PIN-koodid

  Mobiil-ID PIN-koodid väljastatakse sulle koos mobiil-ID SIM-kaardiga. Leiad need SIM-kaardi ümbriselt kraabitava pinna alt. Koos mobiil-ID toega SIM-kaardiga saad kaasa kolm koodi.

 • PIN-kood on blokeeritud ehk lukku läinud

  Juhul, kui sinu PIN-kood on blokeeritud, saad selle DigiDoc4 kliendi abil taas mugavalt lahti teha. Selleks vajad oma PUK-koodi.

 • Mida teha, kui ID-kaart või muu digitaalne dokument on kadunud või varastatud?

  ​ Kas avastasid, et sinu ID-kaart on kadunud või varastatud? Mõtle kõigepealt läbi – ehk oled seda äsja kasutanud ja tavapärasest veidi erinevasse kohta, näiteks kontorilauale jätnud?

  ​See, kuidas edasi tegutseda, sõltub juba sellest, kui kindel oled kaardi varguses.

 • PIN-koodid: uue koodiümbriku taotlemine

  Juhul, kui oled oma ID-kaardi, digi-ID või muu digitaalse dokumendi PIN- ja PUK-koodid ära unustanud, saad Politsei- ja Piirivalveametist uue koodiümbriku taotleda.