Sertifikaadid

Mobiil-ID sertifikaadid kehtivad 5 aastat ja need väljastatakse koos mobiil-ID SIM-kaardiga. Ära unusta, et ehkki sa saad muuta mobiil-IDga seotud PIN-koode, ei saa sa oma mID sertifikaate uuendada. See tähendab, et sertifikaatide aegudes või mobiilsidelepingut muutes vajad mobiil-ID kasutamise jätkamiseks uut mID SIM-kaarti!

Viimati värskendatud artiklid

Üldinfo

Milliseid sertifikaate on vaja digiallkirjade verifitseerimiseks

ID-kaardi ning mobiil-IDga digiallkirjastatud ja/või digitembeldatud failide kontrollimiseks peavad infosüsteemis kindlasti olema konfigureeritud kõik seni kasutusel olnud juursertifikaadid, sertifitseerijad ning ka OCSP-responder sertifikaadid.

Mobiil-ID sertifikaadid: üldinfo

Mobiil-ID sertifikaate saab peatada, ent mitte uuendada: aegunud või peatatud sertifikaatidega mobiil-ID kasutamise jätkamiseks tuleb SIM-kaart välja vahetada.

Sertifikaatide peatamine

Mobiil-ID sertifikaatide peatamine

​Juhul, kui sinu mobiil-IDga seotud telefon on kadunud või varastatud, tuleks koheselt peatada mobiil-ID sertifikaadid: ainult nii oled kaitstud identiteedivarguste eest!

Usaldusnimekirjad

Sertifikaatide usaldusnimekirja (TSL) kasutamine tarkvarateekides

Usaldusnimekirjad (inglise keeles Trust Service Status Lists) ehk TSLid on kasutusel Libdigidocpp (alaates v3.9) ja DigiDoc4j teekides. Täiendav info TSL nimekirjade kohta on kättesaadav dokumentatsioonist.