Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimine DigiDoc3 kliendis

Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimiseks DigiDoc3 kliendis on vajalik testsertifikaatide käsitsi seadistamine vastasel juhul kuvatakse allkirjade valideerimisel tulemuseks staatus “Teadmata”. Vana DDOC formaadi ja uue BDOC/ASiC-E formaadi puhul on seadistamine erinev.

Alates versioonist 3.10 kasutab DigiDoc3 klientprogramm BDOC/ASiC-E formaadis dokumentide puhul sertifikaatide usaldusväärsuse kontrollimiseks usaldusnimekirju ehk TSL-e (Trust Service Status List). TSL on kasutusel nii dokumendi allkirjastamisel kui allkirja valideerimisel. 

BDOC/ASiC-E testallkirjade valideerimiseks on võimalik kasutada digidoc-tool.exe käsureaprogrammi, mis asub DigiDoc3 kliendi installatsioonikataloogis. Juhised, kuidas käsureaprogrammi kasutada testallkirjade loomisel ja valideerimisel, leiad siit.

Alternatiivselt on võimalik DigiDoc3 kliendiga BDOC/ASiC-E testallkirju valideerida, kui rakenduse poolt kasutatava Libdigidocpp alusteegi lähtekoodis muuta ära vaikimisi kasutatava TSL nimekirja URL ja TSL-i allkirjastamissertifikaadi andmed ning rakendus uuesti kompileerida. Täpsemad juhised selle jaoks leiad siit.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge