Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimine DigiDoc4 kliendis

Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimiseks DigiDoc4 kliendis on vajalik testsertifikaatide käsitsi seadistamine vastasel juhul kuvatakse allkirjade valideerimisel tulemuseks staatus “Teadmata”. 

DigiDoc4 klientprogramm kasutab BDOC/ASiC-E formaadis dokumentide puhul sertifikaatide usaldusväärsuse kontrollimiseks usaldusnimekirju ehk TSL-e (Trust Service Status List). TSL on kasutusel nii dokumendi allkirjastamisel kui allkirja valideerimisel. 

BDOC/ASiC-E testallkirjade valideerimiseks on võimalik kasutada digidoc-tool.exe käsureaprogrammi, mis asub DigiDoc4 kliendi installatsioonikataloogis. Juhised, kuidas käsureaprogrammi kasutada testallkirjade loomisel ja valideerimisel, leiad siit.

Alternatiivselt on võimalik DigiDoc4 kliendiga BDOC/ASiC-E testallkirju valideerida, kui rakenduse poolt kasutatava Libdigidocpp alusteegi lähtekoodis muuta ära vaikimisi kasutatava TSL nimekirja URL ja TSL-i allkirjastamissertifikaadi andmed ning rakendus uuesti kompileerida. Täpsemad juhised selle jaoks leiad siit.


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge