eID Easy – lahendus eID arendajatele

eID Easy on eID lahenduste kompetentsikeskus ja arendaja tööriist ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ning muude sarnaste eID vahendite vallas nii Eestis kui ka muudes riikides.

Teenuse abil on võimalik väga lihtsalt lisada eID lahenduste tuge igale rakendusele nii isikutuvastuseks kui ka digiallkirjastamiseks. Isikutuvastuseks on Facebook ja Google login-ile sarnaselt võimalik kasutada OAuth 2.0 protokolli, mille jaoks on igas programmeerimiskeeles lihtsad vahendid olemas ning integratsioon on väga lihtne. Veel lihtsam on kasutada valmis mooduleid, mis on olemas näiteks WordPressi jaoks, kus ID-logimine töötab kohe peale plugina installimist ja teenuse aktiveerimist. Nõudlikumale kasutajale on olemas ka API, mille abil saab ise ehitada enda rakenduse sisse täpselt sellise isikutuvastuse kasutajakogemuse, nagu soov on.

Kui isikutuvastus on vaeva nägemise korral tehtav paljudes programmeerimiskeeltes, siis digiallkirjastamine on suurusjärgu võrra keerulisem. Arendajal on vaja teha digiallkirja ümbrik, arvutada sellele räsi väärtus, räsile lisada allkiri ning lõpuks ka võtta ajatempel. Selle jaoks on moodulid olemas Java keeles, aga teistes keeltes on töö ka väga headele arendajatele tihti liiga keeruline.

eID Easy abil digiallkirjastamiseks on võimalik luua täidetavaid vorme kus allkirjastaja täidab väljad ja saab kohe allkirjastada. See on kõige mugavam erinevate liitumisavalduste jaoks. Lisaks on võimalik teenusele saata PDF-fail ning suunata kasutaja unikaalsele allkirjastamise lehele, kus ta annab allkirja ning suunatakse tagasi näiteks e-poe ostukorvi või tänuavalduse lehele. Ka nende võimaluste jaoks on olemas WordPressi pluginad. Eelnevad digiallkirjastamise meetodid on arendajale kättesaadavad ilma koodi kirjutamata või minimaalse koodimisega. Kui on soov kasutajale ise näidata allkirjastatava dokumendi sisu ja veidi rohkem vaeva näha, siis on võimalik allkirjastamist teha ka ilma kasutajat eID Easy lehele suunamata.

Peale SaaS teenuse abil isikutuvastuse ja digiallkirjade lisamist on võimalik palgata ettevõte ka uute ja olemasolevate rakenduste eID toe lisamiseks või kaasajastamiseks, muuhulgas ka SiGa, SiVa või DigiDocService-ga seotud arendusteks.

Uuri lisa: https://eideasy.com/

PS: Kui ka Sinul on eID-ga seotud ettevõte ja leiad, et infot oleks hea arendajatega jagada, võta meiega ühendust [email protected].